Навіть авіація не допоможе: чому ЗСУ не можуть штурмувати Маріуполь — пояснення Жданова

Ситуація на Азов'ї. Скріншот відео: kanaldom.tv

Зараз українська армія не може деблокувати Маріуполь у військовий спосіб, оскільки "ціна втрат буде набагато більшою". Таку думку сьогодні, 9 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив військовий експерт Олег Жданов.

"Від Маріуполя до найближчої позиції Збройних сил України на Донбасі — приблизно 100-120 км. І якщо йти ці 120 км під перехресним вогнем російських військ, то ми там покладемо половину нашої армії. Місцевість практично відкрита. Ось чому фізично неможливо здійснити сьогодні військову деблокаду Маріуполя, надто велике віддалення від лінії фронту", — пояснив він.

Не зможе допомогти й українська авіація, оскільки російська протиповітряна оборона покриває Маріуполь.

"Авіація там не допоможе, тому що у Росії там дуже сильне ППО. Причому там ППО дістає ще й з території Російської Федерації. Це такі стаціонарні комплекси, як С-300, С-400. Тому авіація просто не долетить туди. Була єдина можливість — сполучення вертольотами. Ми зробили кілька ходок вертольотами місяць тому, поки російські війська не зрозуміли цей маршрут, і не було збито вертушку з нашими солдатами, з пораненими. Тому фактично місто у повній ізоляції, у повній блокаді", — сказав експерт.

У ситуації, що склалася, деблокада Маріуполя — це справа часу, треба чекати, коли українські військові отримають західну сучасну зброю і зможуть піти в контрнаступ і звільнити все узбережжя Азов'я, зокрема й Маріуполь.

"Все упирається у час. Коли ми отримаємо ось західну допомогу, переозброїмося на більш сучасне озброєння і завдамо удару на південному фланзі зони Операції об'єднаних сил. Ось тоді один із напрямків контрнаступу буде сфокусований на Маріуполі. Але це за умови, що ми завдамо достатнього розгрому російським військам і вони відступатимуть, а ми зможемо прорвати їхню оборону", — резюмував Жданов.

Читайте також: Маріуполь за часів Другої світової війни та зараз — життя міста за німців та росіян (ВІДЕО)

Нагадаємо, Маріуполь був оточений окупантами та перебуває в блокаді з 1 березня. Наприкінці березня російські війська захопили частину міста, до травня — практично все.

Українські захисники в оточенні утримують територію металургійного комбінату "Азовсталь", у сховищах якого рятувалися близько тисячі мирних жителів. 7 травня завершилася евакуація цивільних осіб із "Азовсталі". На евакуацію українських захисників російська сторона не погоджується. Російські війська зробили кілька спроб штурмувати територію меткомбінату.

Прямий ефір