На каналі FREEДОМ відбулась прем'єра проєкту "В ізоляції"

В ефірі телеканалу FREEДОМ, який входить до складу державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" і орієнтований на російськомовних глядачів за межами України, відбулась прем'єра інформаційно-аналітичної програми власного виробництва "В ізоляції" з Юрієм Кулінічем. У проєкті йдеться про різні аспекти санкційної політики країн Заходу щодо Росії.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС та США різко змінили свої підходи до методів стримування країни-агресора, зокрема оголосили про запровадження безпрецедентних санкцій, внаслідок чого над Росією нависла загроза геополітичної ізоляції від країн сталих демократій. Агресивна політика Кремля відштовхнула від РФ цивілізовані країни. Поступово вони почали все більше дистанціюватися від агресора, запроваджувати санкції, обмежувати співпрацю та контакти з путінським режимом. Водночас, пропагандистська машина РФ переконує росіян у відсутності міжнародної ізоляції Росії та нівелює вплив політичних, економічних, торговельних та соціокультурних санкцій на розвиток держави й добробут громадян.

"Проєкт FREEДОМ "В ізоляції" покликаний руйнувати міфи про незамінність Росії, як "особливого" партнера Заходу, про надуманість тез щодо відсутності альтернативи російським енергетичним, економічним та фінансовим ресурсам. Ми прагнемо донести, що західні санкції та ізолювання "путінської" Росії — це закономірна і послідовна реакція міжнародної спільноти на агресивну, криваву війну РФ проти України, і що ці наслідки для Кремля є відчутними. Всі мають розуміти, що за словесною бравадою Москви про колективний Захід, який без Росії начебто не має шансів на виживання, стоїть простий страх перед неминучим крахом злочинного путінського режиму", — каже ведучий каналу FREEДОМ Юрій Кулініч.

Кожен епізод "В ізоляції" буде присвячено одній із демократичних країн, які цілеспрямовано підтримують посилення санкційної політики щодо Росії, і розповідатиме історію дистанціювання між РФ та цією країною. Гості програми — українські дипломати різних рівнів, міжнародні та вітчизняні експерти, громадські та політичні діячі. 

У першому випуску програми йдеться про те, як після десятиріч співпраці Берлін і Москва опинилися у стані нової "холодної війни". До 2016 року політичне керівництво Німеччини переконувало себе і світ, що Росія може бути партнером, а російський газ ніколи не стане зброєю путінського режиму. У 2016 році Росія вперше потрапила до списку потенційних загроз Німеччини. У лютому 2022 року Росія оголосила газову війну Європі, у відповідь на це були заблоковані банківські рахунки російської газотранспортної компанії Nord Stream 2, а сам газогін "Північний потік" став банкрутом — так розпочався кінець історії, яка тривала чверть століття після падіння Берлінської стіни й об'єднання Німеччини. Почалося будівництво нової стіни, яка відділяє вільну Німеччину від авторитаризму РФ та війни. Експертами програми виступили німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд та міністр закордонних справ України у 2014-2019 рр. Павло Клімкін.

"Я думаю, що Кремль не очікував на такі жорсткі санкції з боку Заходу у відповідь на своє вторгнення в Україну. Вони були переконані, що легко відбудуться, як і після нападу на Грузію у 2008 році, коли Захід після нетривалого засудження досить швидко повернувся до співробітництва з РФ", — зазначає Андреас Умланд. 

Він акцентує на тому, що наразі у Німеччині повною мірою є усвідомлення загрози з боку РФ не лише для України, але й для всієї Європи. 

Павло Клімкін переконаний, що Німеччина сьогодні тісно взаємопов'язана з Україною в питаннях безпеки, як колись була пов'язана з Росією в питаннях економічної співпраці, а тому постачання німецького озброєння надалі будуть лише зростати.

Прямий ефір