На Донбас нагнали російських "козаків" та "мобілізують" непридатних до служби місцевих жителів — деталі від Денісової

На окупованій території. Фото: Денісова/Facebook

Окупанти усіляко намагаються підсилити своє військо на Донбасі. Для цього продовжують "мобілізувати" місцевих жителів, а також залучають "козаків" із різних регіонів Росії. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, інформує "Дом".

"За інформацією партнерських правозахисних організацій, структура козацтва держави-агресора проводить агітацію та відправляє добровольців для участі у військовій агресії проти України. Протягом квітня 2022 року прибуло приблизно 3200-4000 козаків, які були розкидані по всій лінії фронту. Згідно з повідомленнями родичів козаків та регіональних отаманів, які відмовилися постачати добровольців на війну, перші загони козаків дуже швидко були знищені у перші ж тижні квітня", — проінформувала Денісова.

За її інформацією, зараз на Донбас прибули "козаки" з Кубанського, Закавказького, Сибірського "козацьких військ". Разом із тим омбудсмен зазначає, що рівень взаємодії між різними підрозділами окупаційних військ — "ополченцями Донбасу", армією РФ, козаками, спецпідрозділами ФСБ — вкрай низький. Зростають суперечки за контроль над награбованим в українців майном, за збором "данини".

Потерпають через це жителі Донбасу — як цивільне населення, так і примусово "мобілізовані". Останніх, як зазначила Денісова, інші підрозділи використовують як рабів і для прикриття власних військ.

Уповноважена з прав людини констатує, що примусовий призов чоловіків на цих територіях триває, зокрема непридатних до військової служби. Уникнути мобілізації можливо лише за хабар. Задля забезпечення стабільного постачання "гарматного м’яса" на фронт за вказівкою з Москви до псевдореспублік прибули наглядачі з Росії.

"Примусова мобілізація на захоплених РФ територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Вона суворо забороняє окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах", — вчергове наголосила Людмила Денісова.

Нагадаємо, раніше українська розвідка повідомляла, що в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) окупанти скасували медогляд при так званій мобілізації.

Прямий ефір