"Ми підірвемо світ": чоловіча байдарка-четвірка підкорюватиме Олімпіаду-2024 на новому човні

Українські веслувальники готуються підкорити Олімпійські ігри. Скриншот: kanaldim.tv

Українські веслувальники готуються підкорити Олімпійські ігри у столиці Франції. Четвірка Ігоря Трунова, Дмитра Даниленка, Олега Кухарика та Івана Семикіна — дебютанти Ігор. На морському стадіоні Vaires-sur-Marne вони виступатимуть на новому човні — з особливими властивостями та з олімпійським духом. Більше про український екіпаж розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

"Він трохи іншої якості, яку вигадали напередодні Олімпіади в Парижі — фулкарбон. Вона вся з карбону, без додаткового покриття чи лаку. Сподіваємося, що вона допоможе нам і приведе нас до олімпійських медалей. Ми виходили на попередніх тренуваннях на цьому човні, тому що його ще треба налаштувати", — поділився Олег Кухарик.

На думку Кухарика, зараз особливо важливо бути єдними, дружніми і максимально довіряти один одному, адже в човні вирішальну роль грає синхронізація. 

Український квартет уже в передчутті цього важливого старту, який відбудеться на Іграх у Парижі. Іван Семикін запевняє, що підготовка йде за планом.

"Почали працювати над швидкістю. Щоб її набрати потрібно близько 40 днів, тому що в сезоні її можна тримати недовго і один раз — приблизно тижні два. Ми якраз почали над цим працювати. Маємо підійти до Ігор у найоптимальнішій формі", — говорить Семикін.

Ця українська байдарка-четвірка є однією з найсильніших у світі — три поспіль медалі на чемпіонатах світу ("золото" у 2021 році та дві "бронзи" у 2022 та 2023 роках) і "срібло" Європейських ігор-2023. Веслувальники наполегливо йшли до своєї мети і щойно сформували таку команду, зрозуміли, що успіх — це лише справа часу. 

"Ми всі дуже довго чекали, коли зможемо зібратись у цей колектив. Різні обставини не давали нам цього зробити. Коли вперше зібрались усі в Обухові в човен, то спробували одну розсадку, потім іншу — посадити Олега вперед, оскільки він найдосвідченіший. Щойно ми це зробили, Діма, а він хлопець несором'язливий, сказав: "Хлопці, в такому складі ми підірвемо світ", — розповів Семикін. 

Чемпіони та призери світових змагань, переможці континентальних турнірів — уже звичні нагороди для українського квартету. Попереду — новий і особливо великий виклик. 

Кваліфікація "синьо-жовтої" байдарки-четвірки серед чоловіків на Ігри у Парижі є історичною: лише вдруге Україна матиме представництво на Олімпіаді. Уперше це сталося ще у 1996 році. Тоді в байдарці-четвірці на дистанції 1000 метрів українці дійшли до півфіналу.

"Це щось із фантастики, я завжди загадував на Новий рік, що хочу бути олімпійським чемпіоном. У мене вже було два відбори раніше — провальні. Значить, тоді я ще був не готовий", — розповів Олег Кухарик.

Екіпаж уже мав можливість випробувати канал, де відбуватимуться олімпійські змагання з веслування. І хоча виступ після вже здобутої на чемпіонаті світу ліцензії був не надто вдалим, він надав необхідну інформацію. 

"Канал особливий — не для всіх чесні умови. Наприклад, дує правий вітер, що добре лише для каноїстів, які гребуть справа. Звісно, якщо ти сильний, то вітер тобі не заважатиме", — пояснив Кухарик.

Для Івана Семикіна Олімпійські ігри закарбувалися в пам'яті та стали особливими змаганнями ще 20 років тому. Саме тоді в Афінах його мама Тетяна Семикіна у складі жіночої байдарки-четвірки стала бронзовою призеркою Олімпіади. 

"Пам'ятаю момент, коли мама перетнула лінію фінішу. Батько вскочив і дуже сильно гупав ногами по підлозі — радів так. Я ще не сильно розумів, але відчував атмосферу і те, що відбулося щось дійсно неймовірне. Потім маму дуже тепло зустрічали в нашому Обухові: зібралися люди на площі, вітала мерія, вітав голова району. Я подумав, що хотів би, щоб і мене колись так зустріли", — поділився спогадами Семикін.

Попри занурення у підготовку та відточення майстерності, команда веслувальників завжди пам'ятає про ще одне важливе завдання під час змагань — нагадувати світові про Україну та війну, яку проти неї розв'язала Росія.

Більше новин спорту:

Прямий ефір