Мільйон порцій сухих супів та борщів за 3 місяці — переселенці долучилися до волонтерства у Кропивницькому (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Понад 80 тис. переселенців із Донецької, Херсонської, Миколаївської та Харківської областей знайшли прихисток у Кіровоградській. Люди не сидять без діла. Щоб наблизити перемогу, багато хто взявся за волонтерство. З тими, хто займається пакуванням гуманітарної допомоги для жителів тимчасово окупованих Росією територій, поспілкувалися журналісти телеканалу "Дом".

Переселенець із Маріуполя Василь у Кропивницькому живе третій місяць. Щоб бути корисним, долучився до волонтерської ініціативи "Годуємо патріотів".

"Ми виїжджали в перших хвилях самі, мінними полями, на свій страх і ризик, але це того варто було. Важливіше, що у моральному плані втратили, ніж у матеріальному. Коли буде перемога, все буде відновлене і ми до цього докладатимемо зусиль. Ми в Україні, ми з України, і це головне. Ми приходимо, це вже традиція, ми займаємося гастроволонтерством, я це так називаю. Сьогодні у нас чаї", — поділився чоловік.

Харків'янка Світлана фасує сухі супи та борщі швидкого приготування. Їх волонтери передають на фронт, а також жителям тимчасово окупованих та постраждалих від війни територій.

"Ми жили в Індустріальному районі, це окраїна, і нас бомбили з Малої Рогані від першого дня. І я під обстрілами ходила на роботу поряд, і в нас вибуховою хвилею вибило вікна. Вікна в залі, балконі й на кухні, плитка на кухні відлетіла. В нас були гроші, все було. Ми нічого не потребували, а так от сталося, що ми сюди приїхали і все залишили, навіть нашого кота", — розповіла жінка.

У волонтерській команді й подружжя переселенців із Антрациту. До Кропивницького вони переїхали ще 2014 року. Допомагаючи іншим, не падають духом і самі.

"Для мене це — місце сили, я тут заряджаюся такою енергетикою на тиждень, допомагаючи тут, допомагаючи в Банку речей на фасуванні. Там речей, тут супів-борщів, ну, я не знаю, це надихає", — сказала Наталя.

Разом із Наталією волонтерить її чоловік. Він відповідає у групі за логістику.

"Закуповуємо на ринках те, що потрібно, овочі всі й потім розвозимо. В гаражі у нас там зараз склад, туди звозимо. До нас приїжджають координатори, ми і самі розвозимо, і звозимо, і розвозимо. І отак, як в'юн в ополонці", — каже Ігор.

Загалом до волонтерської спільноти "Годуємо патріотів" у Кропивницькому приєдналися близько 300 осіб. Вдома вони сушать інгредієнти для страв і щотижня збираються для фасування. Лише одних супів та борщів за три місяці приготували мільйон порцій.

"Коли почалася нова фаза війни, оця страшна й жорстока, ми зрозуміли, що потреба є, і одразу швидко організувалися. І буквально за тиждень, мабуть, до 300 осіб в нашій волонтерській організації почали працювати", — повідомила координаторка волонтерської спільноти "Годуємо патріотів" Олена.

У кожному пакеті, крім продуктів, є символічні подарунки для тих, хто опинився за лінією фронту.

"В кожен пакунок, який ми складаємо, в кожну коробку ми кладемо такі от обереги, малюночки від дітей. Якісь отакі браслетики і так далі, ангелочків — для того, щоб передати тепло своїх сердець військовим і нашим на окупованих територіях", — розповіла волонтерка.

Читайте також: Найгарячішими точками Харкова на велосипеді — історія веловолонтерки (ВІДЕО)

Нагадаємо, родина Дмитрієвих переїхала до Львова з Маріуполя Донецької області через повномасштабне російське вторгнення до України. Вони залишилися без дому, бізнесу та рідного міста, але не втрачають надії та продовжують жити. У Львові подружжю вже вдалося відкрити свою справу та поступово адаптуватися до життя у новому місті.

Прямий ефір