Мама малює, тато вирізає з дерева, донька шиє: українці відкрили бізнес в Естонії

В Эстонии. Скриншот: kanaldom.tv

Через війну Аліна Тимохіна переїхала з Луганської області до Естонії. Тут вона зареєструвалася підприємцем, відкрила власну студію і тепер разом із мамою й татом виготовляє різну продукцію: екосумки, магніти, вітальні листівки з унікальними малюнками. Життю української сім'ї за кордоном присвячений сюжет "Ранку Вдома".

В Україні родина мала власний успішний бізнес. У кожного була своя роль: Аліна працювала з клієнтами та шила сумки, батько Едуард займався різьбленням по дереву, а мати Олена — художниця, тому розмальовували всю продукцію. Починали з ескізів на паперових серветках, каже Аліна. Згодом отримували такі великі замовлення, що вироби займали всю площу підлоги в кімнаті.

До 2014 року родина Тимохіних часто відправляла замовлення в Крим і Донбас, згодом втратили цих клієнтів. 24 лютого 2022 року батьки Аліни перебували в Естонії, а сама дівчина із донькою та чоловіком були в Старобільську Луганської області. Тікаючи від війни, Аліна з донькою виїхали до батьків, а чоловік лишився в Україні. 

В Естонії Аліна зареєструвалася приватною підприємицею і орендувала студію у місті Виру. Так родина відкрила майстерню і продовжила улюблену справу. Виготовляють сумки, магніти, обереги і вітальні листівки. 

Мати Олена зізнається, що колись мріяла стати мультиплікатором. Нещодавно її запросили розмалювати українське кафе в Естонії. Жінка береться за будь-яку роботу, що нагадує їй про Батьківщину.

Більше про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір