Легендарна квадратна піца у Києві, власна школа для мами, допомога ЗСУ: підприємець із Харкова у проєкті "Діло буде"

Андрій Гудімов — підприємець із Харкова, який у 25 років відкрив власне кафе в Одесі, а через два роки запустив ще дві кав'ярні у Харкові. Його бізнеси успішно розвивалися, і Андрій був за крок до відкриття ще одного закладу. Але повномасштабне вторгнення зруйнувало всі плани. 

Через постійні обстріли підприємець був змушений покинути Харків та переїхати до Києва. У столиці йому вдалося відкрити два заклади, в яких виготовляють відому квадратну харківську піцу. 

У сьомому випуску проєкту "Діло буде" розповідається, як Андрій за пару місяців заробив понад 15 000 доларів на звичайній роботі, як він з родиною вирішив переїхати до столиці та відкрити бізнес, яким чином підприємець допомагає Збройним силам і скільки коштів вже вдалося зібрати.

Бізнес до повномасштабного вторгнення

Нині Андрію Гудімову 30 років і він є власником мережі піцерій "ХА". У 25 років він взяв у батька в борг 8000 доларів і відкрив в Одесі сезонне кафе. Через два роки зароблені кошти вклав у дві кав'ярні з фаст-фудом у Харкові. Прибуток від закладів був чималий, що дозволило Андрію піклуватися про своїх найрідніших — маму, дружину, дітей. Родина часто подорожувала світом і зимувала у теплих країнах.

На початку 2022 року Гудімов вирішив відкрити у Харкові ще один заклад — бар. Знайшов приміщення у центрі міста, взяв кредит у банку на 100 000 гривень, розпочав власноруч робити ремонт. 15 лютого чоловік взяв кредит ще на 100 000 гривень. 24-го о першій ночі Андрій ще дофарбовував останню стіну в майбутньому закладі. Відкритися бар так і не встиг.

Закінчилися гроші дорогою на західну Україну

24 лютого родина Андрія прокинулася від вибухів, а за кілька днів снаряд влучив у будівлю обладміністрації, що в 300 метрах від них.

"Я думав, що будую новий бар, а насправді будував бомбосховище. 23 лютого я якраз привіз туди диван. Думав, буду сидіти на ньому і грати в PlayStation. А по факту, моя родина спала на цьому дивані вісім днів. Якби не він, ми б спали на підлозі", — розповідає підприємець.

Коли дворічна донька Андрія почала розуміти, що щось відбуваєте не те, і після чергового вибуху поряд стала питати, що сталося, чоловік зрозумів, що залишатися в Харкові більше не можна. 

Тим часом на картах Андрія висіли два кредити по 100 000 гривень, що неймовірно тиснуло на нього. Першочерговим завданням для Гудімова було убезпечити свою родину, тому вони виїхали у Дніпро, де жив його батько. Перед цим ще довелося забирати маму з Краматорська. Зібравшись у Дніпрі, вся родина вирушила на західну Україну, до друзів у Ворохті.

"На останній заправці перед Коломиєю у мене закінчилися гроші. Просто всі. Це ситуація, коли треба було діяти і вже навіть не думати. Я обдзвонив усі готелі в радіусі 100 кілометрів у пошуках роботи. Сьомого березня я знайшов роботу, а восьмого вже вийшов працювати. Офіціантом. Пропрацював майже три місяці", — поділився чоловік.

Місцеві готелі були повністю заселені, адже багато українців з центральних і східних областей виїжджали на захід. Саме це дозволило Андрію заробити на чайових близько 15 000-20 000 доларів. Половини цієї суми вистачило, щоб відкрити заклад у Києві.

Звільнення з дуже прибуткового місця і легендарна квадратна піца в Києві

"Це був, напевно найважчий період у житті, бо я звільнився з дуже прибуткового місця. Дружина питала, чи впевнений я, що варто звільнятися у  такий час. Але я був впевнений. Було нестерпне бажання зробити щось своє", — каже Андрій.

У Києві було багато харків'ян, і всі вони сумували за домом. Гудімов дуже хотів якось нагадати їм атмосферу Харкова. Так у столиці почали готували легендарну квадратну піцу. Працюють в піцерії "ХА" лише харків'яни.

Грошей на рекламу не було, тож врятувала сила TikTok. Андрій просто зняв на телефон приготування до відкриття закладу, сказав, що готуватимуть квадратну піцу. 

Заклад відкрився 23 серпня. Відвідувачів було стільки, що готувати ледь встигали, згадує Андрій, — близько 500 людей. Окупився бізнес у Києві за два тижні. Нині Андрій Гудімов має вже три піцерії "ХА" в столиці. Не все і не завжди йшло за планом, зізнається підприємець. Були й провали, і помилки.

"Купили якусь не ту техніку, щось з людьми не те було. Взяли на співбесіду, наче підійшла людина, а потім, коли стала працювати, ввічливо попрощалися. За кожною історією успіху, малого чи великого, ховається купа помилок", — додав бізнесмен.

Допомога ЗСУ

"Я не взяв до рук зброю. Я не на фронті. Але маю чітку відповідальність за свою країну. Я хочу їй допомагати. З цими думками я засинаю і прокидаюся. Найбільше в нашому закладі я пишаюся концепцією допомоги країні", — каже Андрій.

За перші два місяці роботи закладу більше 100 000 гривень підприємець направив своїм друзям з благодійного фонду у Харкові, які допомагали людям у найбільш постраждалих районах. Потім Андрій переключився на ЗСУ. В меню закладу є піца "Харків ЗСУ" з різними начинками. 60 гривень від її вартості направляються на допомогу конкретним десантно-штурмовим батальйонам. 

На вході в заклад є дошка з оголошеннями. На одному з них зазначено, скільки грошей для військових уже зібрали, що на на них придбали і кому відправили. Також на цій дошці безкоштовно можна розмістити рекламу свого бізнесу, якщо він теж є релокованим і потребує допомоги у відновленні. Наприклад, там висить скриншот Instagram-сторінки дівчини, яка робила манікюр в Харкові, а тепер переїхала зі своєю справою в Київ.

Подарував школу для мами 

З самого початку Андрія підтримувала його мама — Олена Сергіївна. Жінка виховувала сина за правилом "працювати заради людей", не витрачати час на те, що не виходить чи зовсім не подобається. 

Пані Олена — вчителька англійської мови та директорка онлайн-школи з вивчення іноземних мов. Цей бізнес їй подарував Андрій. Раніше школа розташовувалась у Краматорську, однак поряд влучив снаряд. Наразі курси функціонують онлайн у Києві.

"Це був дуже сильний удар, було дуже боляче. Два дні я не могла розмовляти. Плакала. А потім я сказала: "Я хочу працювати!". Зараз ми працюємо онлайн, і все це завдяки підтримці мого сина", — каже Олена Сергіївна.

5 кроків побудови успішного бізнесу

  1. Місце
  2. Продукт — споживачі нині досить вибагливі, тоже не варто думати: "Та і так з'їдять"
  3. Команда, яка вас мотивуватиме і закриватиме валіш слабкі сторони
  4. Фінансова подушка
  5. Відпочинок

"Більше про людину говорить не її історію успіху, а те, як вона вийшла з факапів (провал, невдача, програш, — ред.). У мене тих факапів стільки було, що й передати не можу. Але руки не опускалися, я робив висновки і рухався далі ", — каже Андрій.

Попередні випуски "Діло буде":

Прямий ефір