Унікальне виробництво зубної пасти та допомога військовим: підприємиця з Харкова у проєкті "Діло буде"

Юлія Чекалова — власниця стоматологічної клініки з Харкова і першого унікального виробництва натуральної зубної пасти в Україні. У 27 років вона вперше відкрила свій бізнес, взявши у друзів у борг 70 000 доларів. Через два роки створила власне виробництво зубної пасти, льодяників та ополіскувачів для ротової порожнини. 

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну повністю релокувала виробництво зубної пасти в Івано-Франківськ та відкрила там ще одну стоматологічну клініку. Юлія не припинила роботу клініки і в Харкові, яка відкрила свої двері знову з квітня 2022 року. Донині там безкоштовно лікують військових.

У четвертому випуску проєкту "Діло буде" розповідається, яким чином Юлії Чекаловій вдалося відкрити бізнес у новому місті, що стало поштовхом до виробництва першої натуральної зубної пасти в Україні та як вдалося не опустити руки і почати все спочатку.

Перше в Україні виробництво натуральної зубної пасти 

Юлія Чекалова — власниця мережі стоматологічних клінік "119" і першого в Україні виробництва натуральної зубної пасти. У 27 років вона відкрила свою першу стоматологічну клініку, яка окупилась за півтора роки, а в 29 — створила власне виробництво зубної пасти. Останнє виникло радше з необхідності, аніж з бажання.

"У мене була особиста біда. У мого сина бронхіальна астма. Коли йому було п'ять років, у нього стався приступ — піднялася температура і була зупинка дихання. Він не рухався і ні на що не реагував. Я подумала, що це кінець. Після цього я почала думати, що я можу зробити, щоб це більше ніколи не повторилося. Тоді вже була рекомендація від лікарів переходити на балончик", — згадує Юлія.

Жінка була проти цього, бо рано чи пізно все призводить до звикання. Тоді вона стала аналізувати все, що їсть та чим користується її син. Почала шукати на українському ринку натуральну зубну пасту і виявила, що такої не існує.

"Я просто подивилася в інтернеті рецепт, змішала інгредієнти вдома в тарілці і дала сину спробувати. Йому дуже сподобалося. Те, що залишилося в тарілці, я розфасувала в шприци, які були вдома, і подарувала пацієнтам. 100% з них попросили ще", — розповідає підприємиця.

Тоді Юлія вирішили створити бізнес з виробництва зубної пасти. Обладнання дороговартісне, тож купували поступово. Зі своєю рецептурою підприємиця пішла до власника однієї з великих компаній і запропонувала йому придбати її розробку. Переговори йшли дуже довго, але завершилися успіхом для жінки. На отримані кошти виготовили вже першу офіційну партію натуральної зубної пасти.

До повномасштабного вторгнення підприємиця працювала в рідному Харкові. За рік до лютого 2022 року виробництво окупилося і стало приносити значні прибутки. Юлія Чекалова об'їзила півсвіту, а її син почав займатися спортом, що є великим успіхом, адже астматики зазвичай цього не можуть. Також за майже 100 000 доларів жінка придбала квартиру в найдорожчому районі Харкова. На велику війну жінка зовсім не чекала.

Стоматологічна клініка і виробництво зубної пасти під час війни

Робота клініки в Харкові на початку війни зачинилася, проте відкрила свої двері знову у квітні 2022 року. Донині там безкоштовно лікують військових.

"Клініці в Харкові передаю вітання. Там працюють абсолютно хворі на голову, в хорошому сенсі, люди. Працюють з першого квітня під ракетами і бомбами", — каже Юлія.

На виробництві пасти в Харкові залишилося 60% обладнання, яке перевозити виявилося надто дорого. Через повномасштабне вторгнення підприємиця втратила як мінімум півмільйона гривень.

"Вже півтора року я туди не заходжу. Так я поки відчуваю. Не готова туди зараз зайти. Хочу зробити це тоді, коли в мене буде достатньо сил, щоб зробити там переворот", — зізнається жінка.

Свій бізнес Юлія релокувала в Івано-Франківськ та відкрила там ще одну стоматологічну клініку. Майже все обладнання для клініки перевезли з Харкова. Це обійшлося в 60 000 гривень. У такі важкі для України і особисто для підприємиці рятувала одна думка — якомога скоріше відновити роботу клініки, щоб її працівники теж змогли переїхати в нове місто і продовжити працювати.

Як і де виготовляють зубну пасту

Оренда приміщень, у яких виготовляють зубну пасту, коштує Юлії Чекаловій 25 000 на місяць. До початку роботи тут довелося зробити ремонт, який обійшовся у майже 700 000 гривень. На вироництві працює 11 людей.

Перші і головні двері, каже Юлія, мають напис Package — тут запаковують усю продукцію, що виробляється на підприємстві. 

На дверях наступного приміщення написано Toothpaste — зубна паста. Тут процесом керує головний технолог стоматологічної клініки "119" Юлія. Саме з нею підприємиця розробляла зубну пасту для свого сина, яка згодом пішла на продаж. Обладнання в цій кімнаті коштує близько 10 000 доларів.

Наступні двері мають маркування Lollipops — тут виготовляють корисні безцукрові льодяники, схвалені стоматологами. Над процесами створення таких солодощів головує кондитерка і мама Юлії Чекалової — Інна Григорівна. В основі приготування льодяників лежить ізомальт — це харчова добавка, яку отримують з тростину, цукрових буряків або меду. Ізомальт містить у два рази менше калорій, ніж цукор. Разом з ним використовують стевію — цукрозамінник, а також ксиліт — ще один підсолоджувач, який отримують з березової кори.

5 кроків побудови успішного бізнесу

  1. Самостійно вивчити ринок
  2. Вивчити роботу зсередини
  3. Зібрати команду хороших юристів і бухгалтерів
  4. Не заощаджувати на працівниках
  5. Ідея, з якою ти маєш прокидатися і лягати спати

Попередні випуски "Діло буде":

Прямий ефір