Втрачений бізнес, нове виробництво у Львові, унікальний продукт для військових: підприємиці з Бучі у проєкті "Діло буде"

Вікторія Маслова та її мама Інна Скаржинська — власниці косметичного бренду з Бучі. Вісім років тому зі стартовим капіталом у 200 гривень жінки почали власний бізнес з виготовлення натуральної косметики. У Бучі вони мали свою лабораторію та чотири фірмових магазини. У планах був вихід на експорт та розширення можливостей, однак повномасштабне вторгнення змінило їхні плани. 

У другому випуску проєкту "Діло буде" розповідається, як підприємицям вдалося відновити бізнес у новому місті, що лишилося на виробництві в Бучі після деокупації та який унікальний і необхідний для українських військових продукт їм вдалося створити.

Стартовий капітал у 200 гривень

Вісім років тому Вікторія Маслова разом із мамою започаткували косметичний бізнес у Бучі. Стартовий капітал становив 200 гривень. Наразі їх бізнес оцінюється в декілька мільйонів доларів.

"Ідея створення власної справи у нас із мамою виникла з особистої потреби. В нашій сім'ї четверо дітей. У мого меншого брата був атопічний дерматит, через що йому було дуже боляче. Мама викинула всю побутову хімію, нічого не підходило з засобів. Ми почитали, що дитяче мило корисніше, ніж "доросле". Туди можна додати ефірних олій", — розповідає Вікторія.

З мила все і почалося. Вікторія з мамою придбали дитяче мило і розтопили його, аби додати ефірних олій. Однак у суміші "дитячого" мила відчули запахи нафти і зрозуміли, що воно насправді не таке натуральне, як зазначається на етикетці. Тоді й було вирішено робити натуральну косметику власноруч. Братові їхнє натуральне мило підійшло — висипів стало менше, шкіра не була пересушена. З часом таке мило захотіли друзі і самі стали пропонувати за нього гроші.

"Тоді на ринку ще не було такої кількості натуральної косметики, вона тільки зароджувалася. Ми з мамою вирішили, що це може бути перспективно. Зрозуміли, що нам потрібна справжня лабораторія. Ми орендували приміщення в Бучі, взяли кредит на 100 000 гривень на обладнання", — ділиться дівчина. 

Приблизно за рік кредит було погашено, а обладнання вже приносило значний прибуток. Тоді бізнесвумен взяли другий кредит — на 350 000 гривень. Його теж невдовзі погасили. Таким чином лабораторію вдалося створити власними силами, без пошуку інвесторів. Бізнес-плану не було, лише ідея. Тому жінк робили все інтуїтивно, і це спрацювало.

Успіх

Через три роки власниці косметичного бренду відчули, що їхня справа окупилася і стала приносити прибуток. Однак за цим стояла кропітка праця двох жінок без вихідних днів з 08:00 до 20:00. Попри сумніви і побоювання, вони змогли вивести свій бренд на полички супермаркетів і отримали 50 точок продажу по Україні.

2021 рік був для бренду особливо успішним. Вікторія змогла придбати власне авто, знімати красиву квартиру. 19 лютого 2022 року жінки відкрили першу франшизу. 23-го виготовляли пробну партію свого товару для Amazon.

Косметичний бренд під час війни

Повномасштабне вторгнення Росії застало родину вдома у Бучі. Сім'я одразу вирішила їхати у Львів. Свій магазин жінки віддали тероборонівцям, аби ті роздали всю косметику та продукти харчування людям у бомбосховищах. Лабораторію під час окупації пограбували окупанти, врятувати вдалося лише шафи і столи.

Машину для автоматизації дозування продукту, наприклад, довелося купувати повторно. Її вартість становить близько мільйона гривень, а виробник — Україна. 

Жінкам вдалося не лише повернутися до довоєнних масштабів бізнесу, а й розширитися втричі. За словами Вікторії, це сталося завдяки росту попиту на український продукт. В команді бренду працює близько 16 людей.

Спеціальний продукт для військових

Майже одразу у власниць косметичного бізнесу зв'явилася ідея виготовлення загоювальних мазей. Чоловік Вікторії, котрий служить у лавах ЗСУ, сказав, що така річ є справді необхідною для військових. Рецептуру розробляла мама Вікторії — Інна. 

Загоювальна мазь містить евкаліпт і бджолиний віск. Лікарі на фронті дією мазі задоволені. Вікторія та Інна безкоштовно постачають свій продукт на фронт та у військові госпіталі. 

Завдяки своїй роботі, допомозі Україні та громадянській позиції Інна Скаржинська навіть потрапила в український журнал Forbes. Примірник цього випуску стоїть у її лабораторії, аби жінка завжди пам'ятала, чого досягла.

5 кроків побудови власного бізнесу від власниці косметичного бренду

  1. Починайте
  2. Починайте якомога швидше
  3. Не здавайтеся при перших проблемах 
  4. Майте друзів бізнесу — партнери, клієнти
  5. Вірте в себе

Попередній випуск: Втрачений бізнес, відновлення у Вінниці, робота для переселенців: підприємці з Херсона у проєкті "Діло буде"

Прямий ефір