Життя в окупації, заклад у Києві, робота для переселенців: підприємець з Бердянська у проєкті "Діло буде"

Іван Карауланов — молодий підприємець з Бердянська, який відкрив свій перший заклад на березі Азовського моря, коли йому було 19 років. Його бізнес успішно функціонував до 24 лютого 2022 року, проте через повномасштабне вторгнення Росії заклад вимушено закрити. Однак Іван не втратив віру та продовжив свою справу в Києві. Він відкрив новий заклад у столиці та надав роботу своїм колишнім працівникам з Бердянська, які виїхали з окупованої території і стали переселенцями. 

У п'ятому випуску проєкту "Діло буде" розповідається, як Івану вдалося відновити свій бізнес у новому місті, про життя в окупованому Бердянську та його плани на майбутнє. 

Перший бізнес у 19 років

У 19 років Іван Карауланов відкрив у Бердянську кальянну з невеликим баром. Хлопець ріс у небагатій та неповноцінній родині, тому відкриття бізнесу для нього, перш за все, було способом заробити більше грошей. Капітал для відкриття власного закладу Іван сформував, працюючи офіціантом у курортний сезон. Не обійшлося і без займів у знайомих та кредитів.

"Були люди, які захотіли в мене інвестувати. Я такий: "А чому б і ні?". Був один заклад, а минув рік — вже другий заклад. Ще рік — ще два заклади. Перед повномасштабною війною я відчував свій певний комфорт життя. Не було якихось величезних статків і маєтків, але я міг дозволити собі взяти і за настроєм поїхати поїсти в інше місце. Немає настрою — не виходжу на роботу. З'явилася безглузда ідея робити мундштуки — я придбав собі станок за тисячу євро, поставив і граюсь", — розповідає підприємець.

Наразі заклад Івана у Бердянську зачинений і зарослий бур'яном. Найстрашніше для чоловіка було втратити свій бізнес, бо це не лише робота, а й можливість забезпечувати і піклуватися про своїх рідних.

Відкриття закладу в Києві

Коли російські війська ввійшли в Бердянськ, Іван почав думати, що він вміє робити і чим може допомогти своїй країні. А вміє він гуртувати людей. Чоловік згадує, що робочих місць у місті не було, люди хотіли кудись виїхати, але не знали, куди і за що. Карауланов вирішив створити для бажаючих можливість виїхати та працювати з ним на новому місці. 

Новим місцем стала столиця. У Києві в історичній будівлі на вулиці Городецькій Іван відкрив двоповерховий бар "Характерники" з видом на Майдан Незалежності. Майже всі працівники закладу — переселенці з Бердянська. Для створення бару потрібно було понад 100 000 доларів. 20 000 доларів надав інвестор, а решту коштів становили особисті зберігання, кредити і займи. Поки що "Характерники" не окупились.

"В Києві я опинився в червні. Перед цим чотири місяці прожив в окупації. Для мене Бердянськ завжди був літом, але після заходу російських військ він став сірим. Стомився відчувати до окупантів навіть злість і ненависть. Бердянськ — це Україна. "Характерники" — другий дім. У нас класний колектив, де ми підтримуємо одне одного", — каже власник закладу.

5 кроків побудови успішного бізнесу

  1. Гроші
  2. Ідея
  3. Стратегія
  4. Команда
  5. Віра в себе

Попередні випуски "Діло буде":

Прямий ефір