КПІ виграв грант на унікальну розробку: що це та як допоможе українським військовим 

Студенти КПІ. Скриншот: kanaldim.tv

Команда викладачів та студентів Київського політехнічного інституту імені Сікорського виграла грант на розробку нового українського протеза. Ендопротез зможе повноцінно замінити людині колінний суглоб і запобігти ампутації, навіть у випадку складного поранення ніг. Українську розробку виготовлятимуть з титану. Зокрема, з допомогою 3D друку. Як тривають розробки та коли почнеться виробництво вітчизняних протезів, дізнавалися журналісти "Ранку Вдома".

Київський політехнічний інститут імені Сікорського щороку випускає професійних інженерів, механіків та аналітиків. Нині викладачі вишу разом зі студентами працюють над проблемою, яка під час війни стала найбільш актуальною.

"Ми розробляємо ендопротез колінного суглоба, який використовується при пошкодженні частини кістки. Він вставляється в кістку, заміняє її частину. Цей метод використовується тоді, коли пошкоджена частина стегнової кістки або частина великогомілкової кістки", — повідомила асистентка кафедри динаміки і міцності машин та опору матеріалів КПІ Ольга Мосієнко.

Невелика команда викладачів та студентів КПІ виграла грант на розробку нового українського протеза, який зможе повноцінно замінити людині колінний суглоб і запобігти ампутації, навіть якщо боєць отримав складне поранення ніг.

"В Україні є велика необхідність в протезах, які використовуватимуться при значних пошкодженнях. Що проблема в тому, що після вогнепальних пораненнях не можна підібрати стандартний протез, бо є велика руйнація кістки. Тобто треба створювати індивідуальний протез. Тому Україні потрібна власна розробка, аби задовольнити попит і зробити самі ендопротези дешевшими", — пояснила Ольга Мосієнко.

Наразі в Україні немає повноцінного виробництва протезів, а швейцарські та німецькі коштують від 3 до 5 тисяч доларів. Для багатьох людей протез — єдина надія на збереження ніг, а така сума — непіднімна.

"Якщо нам вдасться розробити український протез, то це буде наша технологія та вітчизняне виробництво. Собівартість такого протеза буде значно нижчою. Це дозволить наповнити український ринок та й саме протезування стане доступним", — вважає студент КПІ Олексій Моргун.

За прототип інженери взяли протез колінного суглоба швейцарського виробника і вже придумали, як зробити його надійнішим та комфортним для користувача.

"У чому власне проблема західних протезів? Наприклад, довжина штиря не обґрунтована. Контактна поверхня. Розробники просто вибрали одну з можливих. Цей протез можна удосконалити, прибрати зайвий матеріал. Чим легший протез, тим він кращий", — провадить Олексій Моргун.

Український протез будуть виготовляти з титану з використанням усіх сучасних технологій, зокрема і 3D друку.

"У нас в Україні є сертифікована фірма, яка має титановий принтер. Вони надрукують потрібні деталі титановим сплавом. Ми апробуємо цей протез на людині. Якщо він буде успішно вживлений, то нашу універсальну технологію можна буде патентувати. Тобто ми маємо підібрати людині протез, який ідеально підійде саме їй, за всіма параметрами", — резюмував Олексій Моргун.

За умовами гранту у викладачів та студентів є три роки на те, щоб розробити технологію виробництва протезів, зібрати повноцінну модель та випробувати її на пацієнтові. Після чого можна буде з упевненістю говорити про перше в Україні виробництво ревізійних протезів.

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір