Як за допомогою 3D-технологій виготовляють захисні укріплення та протези кінцівок

Протез, надрукований на принтері. Скриншот: kanaldіm.tv

Інноваційні компанії вже давно використовують передові технології, створюючи найнеобхідніше для українців. Так, чеська технологічна компанія кілька років тому почала використовувати цемент у своїй роботі. З 24 лютого 2022 року вони відправили у зону бойових дій в Україні та в інші міста десятки захисних укріплень, надрукованих на 3D-принтері. А компанія з Колорадо використовує 3D-технології для друку протезів рук. Більше про це розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Від протитанкових споруд до будинків і протезів кінцівок — інноваційні компанії використовують передові 3D-технологій, створюючи найнеобхідніше для українців. ICE Industrial Services — чеська технологічна компанія, яка кілька років тому почала використовувати у своїй роботі цемент. Завдяки цьому компоненту продукція чехів стала довговічнішою, надміцною і водночас легкою. Конструкції, надруковані ICE Industrial Services легко транспортувати. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія відправила у зону бойових дій та в українські міста десятки готових захисних укріплень, надрукованих на 3D-принтері. 

"Ми використовуємо надміцний цемент. На відміну від звичайного цементу, цей має набагато кращі захисні якості. Коли війна закінчиться, наші об'єкти можна буде використовувати в якості загороджувальних бар'єрів на дорогах, лавочок у парках або контейнерів для квітів", — розповідає генеральний директор компанії Томаш Вранек.

Наразі чехи планують допомагати українцям з відбудовою зруйнованих будинків, шкіл та лікарень. Завдяки 3D-технологіям будівництво буде в рази дешевшим і швидшим. За словами фахівців, невеликий сімейний будиночок можна буде зробити всього за 3-4 дні. 

Компанія з Колорадо Unlimited Tomorrow використовує 3D-технології для друку протезів рук. Засновник компанії — 28-річний Істон Ла Шапель. Свій перший протез Істон сконструював, коли йому було 14 років. 

"Наша мета — випускати недорогі, високоякісні біологічні протези кінцівок, до яких буде широкий доступ у людей по всьому світу. На початок 2023 року ми вже передали в Україну більше сотні таких протезів", — каже генеральний директор Unlimited Tomorrow Істон Ла Шапель.

Це найлегші в світі біонічні конструкції. Їх можна встановлювати відразу після загоєння рани. Протези регулюються спеціальним сенсором, який дозволяє людині відчувати дотики і рухати пальцями. Наразі головна ціль компанії — суттєво знизити вартість виробництва своїх протезів. Тоді їх можна буде друкувати у ще більшій кількості.

Читайте також: Розумні протези: як українці розробляють кіберруки зі штучним інтелектом

Прямий ефір