"Книга катів" — інструмент для досягнення цілей покарання воєнних злочинців, — Лещенко

Скриншот сайту: russian-torturers.com

Усі злочини ЗС РФ документуються як в Україні, так і міжнародним співтовариством. Вони будуть розслідувані судом, а фігурантів покарання рано чи пізно спіткає. Один із інструментів документування воєнних злочинів — інформаційна система "Книга катів українського народу". Про це сьогодні, 21 липня, розповів радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Книга катів" — це спеціальна інформаційна система для того, щоб ніхто не загубився. Знаєте, тому що коли збирають ці дані в різних місцях, потім їх буде важко зібрати в одному місці, повторюватимуться прізвища, помилки в написанні, ну, це чисто технічно так буває, коли, скажімо, різні відомства, різні органи влади цей процес паралельно ведуть. Коли це все збирається в одному місці, то набагато простіше потім передавати компетентним міжнародним органам і, відповідно, притягувати їх до відповідальності як в Україні, так і за кордоном", — сказав він.

За словами радника керівника ОПУ, "Книга катів" призначена як для використання в Україні, в судах, так і за межами України, у міжнародних трибуналах.

Також він нагадав, що кожен українець може надати відому йому інформацію за допомогою зворотного зв'язку.

"Багато людей. Умовно кажучи, хтось, може, собі паспорт залишив росіянина чи військовий квиток росіянина, хтось знає дані цього умовного ґвалтівника, але не зміг достукатися чи, навпаки, його інформація не потрапила до цих баз даних, можна зайти перевірити, переконатися — є чи ні. Це інструмент, це не самоціль, це інструмент для досягнення вищих цілей покарання злочинців. І ось такі проєкти, вони неминучі, і вони важливі, тому те, що Україна цим шляхом йде, вказує на серйозність наших намірів їх притягнути до відповідальності", — резюмував Сергій Лещенко.

Читайте також: Невідворотне покарання має спіткати кожного військового злочинця — ініціатива Офісу президента України

Нагадаємо, в Україні запустили спеціальну інформаційну систему "Книга катів українського народу". Це база російських військових, які чинили злочини в Україні, а також фото злочинів. Дані системи використовуватимуться правоохоронними органами, судами та міжнародними трибуналами для розслідування злочинів РФ в Україні.

Прямий ефір