Підсумки 10 вересня: форум YES Brainstorming, санкції проти РФ та нові загрози для України (ВІДЕО)

У Києві стартував форум YES Brainstorming Ялтинської європейської стратегії. Лідери думок та світової політики зустрілися в Україні. Влада звітує про підготовку до опалювального сезону. А Євросоюз ще на пів року подовжив санкції проти Росії за окупацію Криму і збройну агресію на Донбасі. Про ці та інші події сьогоднішнього дня, 10 вересня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Верховна Рада України закликала світову спільноту засудити нову хвилю репресій в окупованому Криму. Йдеться про безперервні обшуки в будинках кримських татар, за якими слідують затримання й арешти. Українські парламентарії закликають колег з інших країн ввести санкції проти всіх причетних до цих злочинів. Детальніше — в матеріалі.

Як зупинити агресію Росії. Повномасштабне військове вторгнення Росії до України — можливе. Про це заявив президент Володимир Зеленський. У Кремлі такі прогнози назвали "апокаліптичними". Водночас політики, дипломати та експерти кажуть, що Росія не припиняє агресію проти України, попри міжнародний тиск. Як зупинити Кремль — думки зібрали кореспонденти телеканалу "Дом".

Лідери думок і світової політики зустрілися в Україні. До Києва з'їхалися гості з Європи та США. На полях "Ялтинської європейської стратегії" зустрілися лідери думок з політики і бізнесу, вчені, письменники та журналісти. Головна тема форуму — виклики постковідного світу та роль України в глобальних процесах виходу з кризи. Про те, що відбувалося там — розповів шефредактор телеканалів "Дом" та UA Олексій Мацука.

Нові загрози на кордонах України. Інтеграція чи поглинання? Володимир Путін та Олександр Лукашенко узгодили 28 програм щодо поглиблення, як вони заявили, "інтеграції" двох країн. Разом із цим, міжнародні експерти одностайні — насправді Росія просто приєднує Білорусь, а це — вже нові загрози для безпеки України. Які — дізнайтеся в сюжеті.

На порозі опалювального сезону. Влада традиційно на початку осені звітує про підготовку до опалювального сезону, оцінює запаси газу в сховищах й перевіряє комунікації. А українці, у зв'язку з ростом цін на газ, припускають — як це відіб'ється на суми у квитанціях за тепло і гарячу воду. У тому, наскільки готова Україна зустріти холоди, — розбиралися кореспонденти телеканалу "Дом".

Виставка сучасного мистецтва в Києві. Внучата племінниця українського художника зі світовим ім'ям Казимира Малевича відвідала столицю. Вона стала гостею виставки переможців конкурсу сучасного мистецтва. В експозиції представлені роботи художників з 15 країн, включно з Україною. За словами організаторів, виставок такого рівня в країні раніше не проводили, тому кияни стануть першими, хто зможе побачити роботи світового рівня. Цій темі присвячено кінцевий сюжет випуску.

Ці та інші події 10 вересня — в підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:16 Верховна Рада закликала світову спільноту засудити нову хвилю репресій в окупованому Криму.
  • 01:24 Євросоюз ще на пів року подовжив санкції проти Росії за окупацію Криму і збройну агресію на Донбасі.
  • 01:50 Повномасштабне військове вторгнення Росії до України можливо. Як зупинити агресію Кремля.
  • 05:10 Лідери думок і світової політики зустрілися в Україні.
  • 09:56 Інтеграція чи поглинання? Володимир Путін і Олександр Лукашенко узгодили 28 програм щодо поглиблення відносин Росії та Білорусі.
  • 13:51 Традиційно на початку осені влада звітує про підготовку до опалювального сезону.
  • 18:29 Арахамія: "Відправляти законопроєкт про деолігархізацію до Венеціанської комісії до його ухвалення — безглуздо".
  • 19:09 Двоє українців — мати та дитина — зможуть повернутися з Афганістану додому.
  • 20:22 Виставку переможців конкурсу сучасного мистецтва відкрили в Києві.
Прямий ефір