Історія незламного оператора дронів, який втратив око й обидві кисті

Євгеній Холодницький. Скриншот: kanaldim.tv

Євгенію Холодницькому лише трохи за 20. Він добровольцем пішов до війська у квітні 2022 року. На Запорізькому напрямку хлопець отримав важке поранення. Лікарі змогли врятувати захисникові одне око. Обидві кисті ампутували. Євгеній уже має протез правої руки та готується до складної операції. На відновлення бійцю необхідно 4 мільйони гривень. Після реабілітації аеророзвідник планує навчати інших керувати безпілотниками, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

До війська Євгеній Холодницький пішов добровольцем у квітні 2022 року. Спочатку служив у територіальній обороні, згодом приєднався до лав Збройних сил України. Важке поранення отримав на Запорізькому напрямку. Евакуювали Євгенія через три години. Він дивом вижив. Далі був стабілізаційний пункт та шпиталь у Запоріжжі.

"Прокинувся тоді, коли мене підлатали. Все позамотували. Подзвонив батькам, але батьки вже знали. Командир їх сповістив раніше. Вони на наступний ранок приїхали", — повідомив військовий Євгеній Холодницький.

Потім боєць лікувався ще в кількох шпиталях. Лікарі змогли врятувати хлопцеві одне око, але обидві кисті довелося ампутувати. Відновитися Євгенію допомагає "Центр порятунку життя". Благодійники кажуть, що воїн дуже мотивований. Попри ампутації, він активно займається спортом, їздить на велосипеді та керує автівкою.

"Наша задача, щоб Євген отримав сучасну біонічну руку. Зараз у нього є протез на праве передпліччя. Зараз ми працюємо над складним протезуванням лівого передпліччя. Тут коротка кукса, тобто потрібна осеоінтеграція", — пояснив керівник благодійного фонду "Центр порятунку життя" В’ячеслав Запорожець.

Захисник уже має протез правої руки українського виробництва. Він теж біонічний, але не такий ефективний, як хотілося б. Отримавши штучні кінцівки, цей розвідник планує продовжувати керувати безпілотними літальними апаратами та навчати цього інших. Каже, навчитися літати пташкою нескладно, але є нюанси. Поки завдяки новітнім технологіям хлопець наполегливо вчиться управляти біологічним протезом.

"Ми плануємо його операцію. Зараз проєктуються імпланти індивідуальні на праве передпліччя. Будемо підвищувати клас. Зараз він тренується і будемо робити апгрейд", — резюмував В’ячеслав Запорожець.

Сучасне протезування та реабілітація військового коштують 4 мільйони гривень. Частину грошей зголосилася сплатити данська компанія, де працює тато Євгенія. Решту має профінансувати благодійний фонд. Меценати відкрили збір на протези для героя. Допомогти захиснику може кожен. Євгеній щиро вірить у те, що й надалі зможе бути корисним своїй державі, адже за плечима в юнака бойовий досвід на найгарячіших ділянках фронту.

Читайте також: Благодійники збирають гроші на новітній протез для ветерана — історія спецпризначенця

Прямий ефір