Благодійники збирають гроші на новітній протез для ветерана — історія спецпризначенця

Олександр Соломяний. Скриншот: kanaldim.tv

Після 24 лютого 2022 року підприємець Олександр Соломяний залишив бізнес та пішов добровольцем на фронт. У грудні 2023 року під Бахмутом він отримав важке поранення, внаслідок якого йому ампутували праву руку. На жаль, звичайний протез не підходить для ветерана. Однак завдяки технології остеоінтеграції чоловікову можуть вживити протез, який вартує чималих коштів. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Олександр Соломяний родом з Київщини. У мирному житті був підприємцем, займався IT-технологіями та реалізацією екологічних проєктів. Коли розпочалося повномасштабне російське вторгнення, він залишив бізнес та пішов добровольцем на фронт. 6 грудня 2023 року під час виконання бойового завдання під Бахмутом отримав важке поранення, але продовжив бій з ворогом.

"Ми отримали бойове розпорядження і заходили на позиції. На жаль, нас виявив ворожий дрон, ми попали під обстріл. Мій побратим Артем закрив мене собою, своїм тілом. Він загинув, а я отримав важке поранення правої руки", — пригадує військовослужбовець ЗСУ Олександр Соломяний.

Олександр чекав шість годин з турнікетами на руці, допоки побратими вивезуть його з поля бою. Інтенсивний ворожий обстріл не припинявся ні на мить. Лікарі діагностували в бійця турнікетний синдром та змушені були ампутувати праву руку.

"Потім я попав в Дніпро у військовий госпіталь, потім — у військовий госпіталь Хмельницький. Дуже чудові лікарі. Після цього був інформаційний центр "Галичина", де триває основний етап реабілітації. Там я побачив хлопця з подібною історією", — продовжує військовий.

Тоді я дізнався про столичний центр ендопротезування, самоінтеграції та біоніки, де виконують надскладні операції. Допомагає захисникам благодійний фонд "Центр спасіння життя" В'ячеслава Запорожця.

"В мене специфічний випадок, дуже коротка кукса тож мені не підходить звичайний протез. Тож рішення, яке вони пропонують, це єдиний підхожий мені варіант, який дозволить відновити функціонування кінцівки", — пояснив Олександр Соломяний.

Йдеться про новітню технологію — самоінтеграцію, коли імплант вживляють в саму кістку. Згодом до нього кріплять протез за допомогою перехідника — абатмента.

"Ці технології заходять до нас в Україну, і ми раді, що беремо участь.  Адже ми можемо максимально ефективно допомогти нашим хлопцям", — каже ортопед-травматолог Олександр Ліненко.

На біологічне протезування та реабілітацію Олександру потрібні понад 4 мільйони гривень. 1 900 000 гривень компенсує держава, решту надає благодійний фонд.

"Ця технологія найкраща, протези найкращі. Бо рука зможе розпізнавати понад 16 імпульсів. Я зможу ворушити рукою, кисть буде повертатись, ворушитимуться пальці. Це космос", — резюмував військовий Олександр Соломяний.

Чоловік щодня наполегливо тренується. Реабілітація триває по кілька годин. Каже, від неї залежить загальний стан організму. Також треба навчитись керувати штучною кінцівкою. Благодійники відкрили збір коштів на протезування Олександра Солом'яного. Кожен охочий може допомогти герою повернутися до активного життя та перетворити його мрії на реальність.

Також цікаво: Хірург намагається перехитрити мозок: в Україні почали практикувати унікальну техніку протезування

Медіа-партнери
Прямий ефір