Головний військовий госпіталь отримав медичну техніку з Нідерландів (ВІДЕО)

Главный военный клинический госпиталь. Фото: armyinform.com.ua

Українська діаспора в Нідерландах передала медичну техніку Головному військовому клінічному госпіталю Міністерства оборони України. Медустанова отримала обладнання для операційних і нові інвалідні коляски. Допоміг організувати постачання президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

16 ліжок і 20 інвалідних колясок, три з яких із електродвигунами — це тільки мала частина того, що в цей раз передали до військового госпіталю від діаспори. Всього прийшло 20 т обладнання. Крім лікарень, українська громада передає кошти школам і будинкам для літніх людей.

Як зазначив очільник фонду "Українська громада в Нідерландах" Ігор Кириченко, українцям, які живуть за кордоном, не байдужа доля України.

"І залишилося дуже багато зв'язків — наші співгромадяни контактують із земляками з України. Всього в цьому році ми відправили майже 200 т гуманітарної допомоги", — повідомив "Дому" Кириченко.

Така допомога — громадянська ініціатива, проте з цього року Нідерланди беруть участь в реабілітації українських військових на державному рівні. А щоб така міжнародна підтримка була системною, при українському Міністерстві у справах ветеранів наступного року з'явиться спеціальний фонд.

"Ми вирішили це зробити державною установою, де через державні гарантії наші донори та партнери зможуть залучати кошти в цей фонд і надавати допомогу. А ми вже будемо їх направляти на реалізацію саме тих аспектів політики, де це потрібно", — розповіла телеканалу "Дом" міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Координують роботу міжнародних благодійних організацій і в Офісі президента. За цей рік тільки українська діаспора в Нідерландах забезпечила обладнанням три лікарні — в Києві, Житомирі та Краматорську (Донецька обл.).

Читайте також: 60 млн дол. від США для ЗСУ — перша партія допомоги прибула до України (ВІДЕО)

Прямий ефір