Фільм "Поверніть мого тата!": про проблему політв'язнів у Криму розповіли через історії їхніх дітей (ВІДЕО)

Скріншот трейлера документального фільму "Поверніть мого тата!"

У Києві презентували документальний фільм Кримськотатарського ресурсного центру (КТРЦ). Він має назву "Поверніть мого тата!". У ньому розказано історії дітей, чиїх батьків незаконно заарештували або викрали за час окупації Росією Криму. Фільм покликаний привернути увагу міжнародної спільноти до злочинів кремлівського режиму, повідомляє "Дом".

Режисерка фільму Олександра Мані. "Поверніть мого тата!" — це крик допомоги двохсот дітей. Сьогодні сім'ї політв'язнів змушені виживати без підтримки своїх годувальників.

"От цей фільм — це спроба достукатися до тих, хто якимось чином може вплинути на те, щоб у світі хоча б було менше подібних ситуацій, як трапилося з нашим Кримом. Ми намагатимемося зробити так, щоб цей фільм побачили не тільки люди, як заведено говорити доброї волі, а й родичі тих, кого ми називаємо поіменно як злочинців", — прокоментував глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

У фільмі — п'ять героїв. Це діти політв'язнів чи зниклих безвісти. З ними працювали психологи, які ставили їм запитання. Під час підготовки фільму знято десятки історій, у монтажі використовували реальні малюнки дітей із зображенням їхніх батьків. Матеріали, які не увійшли до фільму, будуть передані як історичні свідчення їхнім сім'ям.

"Це лише одна категорія тих дітей, які сьогодні страждають від окупації. Це діти, які позбавлені права на належний батьківський догляд. Десятки тисяч дітей позбавлені права вивчати рідну мову українську чи кримськотатарську. І в школах у Криму вони не можуть вивчати. ​​Це десятки тисяч дітей зазнають расової дискримінації", — розповів голова правління КТРЦ Ескендер Барієв.

Мета короткометражної картини-анімації — привернути увагу української та міжнародної громадськості до проблеми політв'язнів в окупованому Криму. Фільм переведуть іноземними мовами, зокрема англійською та турецькою.

Читайте також: Підсумки 22 листопада: неоголошена мобілізація в Росії, евакуація українців із Сирії, сервіс для кримчан (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, майже 200 дітей у тимчасово окупованому Росією Криму залишилися без батьківського піклування через постійні репресії та затримання кримськотатарських активістів. Тисячі дітей на півострові стають жертвами російської мілітаризації. Десятки тисяч — позбавлені навчання рідною мовою.

Прямий ефір