Експонати українського Музею писанкового розпису повезли у Словаччину

Писанки. Фото: wikipedia.org/Muzeum_pisanki

Коломийський музей писанкового розпису відкрив виставку "KARPATSKÁ KRASLICA 2023" у словацькому місті Гуменне. Тут проживає найбільше українців, які знайшли прихисток у Словаччині, повідомив Коломийський міський голова Богдан Станіславський. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на повідомлення Богдана Станіславського у Facebook.

У словацькому місті Гуменне відкрилася виставка "KARPATSKÁ KRASLICA 2023". Україну цьогоріч представляє Музей писанкового розпису, який продемонструє унікальність та красу української писанки. Представляти українську традицію до Словаччини приїхав і директор музею Ярослав Ткачук.

"Ми прагнемо вкотре нагадати нашим європейським партнерам про те, що у нас — війна. Ми боремося, зокрема, й за наші традиції. Переконаний, що кожен, хто побачить наші писанки в Словаччині, долучиться до допомоги заради нашої перемоги", — резюмував Богдан Станіславський.

За даними Богдана Станіславського, у місті Гуменне проживає найбільше українців.

До слова, торік Музею писанкового розпису подарували витоплену з уламків російської ракети писанку. Її теж повезли на виставку у Гуменне.

Музей писанкового розпису (неофіційна назва Музей «Писанка») — єдиний у світі музей писанки або писанкового розпису в місті Коломия Івано-Франківської області. Збірка Музею налічує понад 12 тисяч писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу, а сам Музей створений у вигляді найбільшого у світі писанкового яйця заввишки 13,5 м, і ця архітектурна споруда є візиткою Коломиї.

Також цікаво:

Прямий ефір