Експертизу "білоруських плівок" у справі вбивства Шеремета розпочали в Україні

Антон Геращенко. Фото: mvs.gov.ua

В Україні уже розпочали експертизу аудіозаписів ймовірних розмов керівництва КДБ Білорусі, у яких обговорюється вбивство журналіста Павла Шеремета. Результати будуть відомі за кілька тижнів або місяць.

Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, зазначає Громадське радіо.

Із записами працюватимуть українські фахівці з фоноскопічних експертиз. За словами Геращенко, як зразок експерти братимуть публічні виступи потрібних людей і порівнюватимуть із записом, адже немає можливості допитати їх особисто.

Оскільки вбивство журналіста відбулося на території України, розслідувати цю справу буде виключно наша держава, додав заступник очільника МВС. Інші країни не братимуть у ньому участі, проте можуть допомагати розкривати ці злочини з доброї волі.

"У випадку з Білоруссю, маю сумніви, що вона сприятиме цьому розслідуванню. Хоча було би добре після встановлення особи, яка присутня на плівках (ймовірно, представник КДБ Білорусі, — ред.) її допитати. Але у мене є великі сумніви, що нам це дозволять зробити. Та сама історія і зі свідками. Країна може відмовити у допиті свідків", — розповів Геращенко.

Правоохоронці зараз узгоджують час і дату, коли допитають особу, яка опублікувала "білоруські плівки". Зокрема, вони планують дізнатися, як саме робили ці записи. Для цього також залучатимуться правоохоронні органи країни, на території якої проводитиметься допит.

"Це міжнародні правові доручення, за якими країна, на території якої проживає свідок, дозволяє провести слідчі дії українських слідчих", — зазначив заступник міністра.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля у Києві. Кримінальне провадження про вбивство журналіста розглядає суд присяжних.

За підозрою в причетності до вбивства Павла Шеремета наприкінці 2019 року затримали музиканта Андрія Антоненка, лікаря Юлію Кузьменко і військового медика Яну Дугар.

Нагадаємо, колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який повідомив українській поліції інформацію про можливих замовників вбивства журналіста Павла Шеремета, готовий прилетіти в Київ і свідчити в Офісі генпрокурора.

Читайте також: Шеремета попереджали про замах (ВІДЕО)

Прямий ефір