"Два місяці тому тут були запеклі бої": про темпи відновлення зруйнованих міст та селищ поінформував Тимошенко (ВІДЕО)

Кирило Тимошенко. Скриншот відео: kanaldom.tv

У Київській, Чернігівській, Житомирській та Харківській областях тривають роботи з відновлення електрики, водопостачання та газопостачання у населених пунктах, зруйнованих російськими окупантами. Про це сьогодні, 17 травня, розповів заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко у зверненні, інформує "Дом".

Так, у Київській області за добу відновлено електрику у 15 населених пунктах. На Харківщині лише за один день вдалося під’єднати 5400 споживачів центру області. А в Чернігівській області триває відновлення електромережі, водоканалу, лікарень та дитячих садків.

Зокрема, в Ірпені на 96% відновлено газопостачання.

У Ніжинському районі на дорозі Р-67 влаштовано тимчасовий проїзд замість зруйнованого.

У квітні уряд виділив громадам Житомирської області 100 млн грн на відновлення інфраструктури в районах, що найбільш постраждали від російської агресії. Кошти спрямовані на ремонт мереж тепла, газу, води, електроенергії, а також на розбирання руйнувань, ремонт покрівель, заміну вікон і дверей, ліквідацію вибоїн на дорогах та інші першочергові потреби.

У Народицькій територіальній громаді (ТГ) тривають роботи з розмінування. У селищі Вакуленчук провели обстеження водонапірної башти. У селі Сінгури та в Малинській ТГ обстежили пошкоджені житлові будинки.

Також тривають роботи з відновлення газопроводу Залісся – Грезля Народицької ТГ.

Світло на Харківщині повернули 506 споживачам у селах Кулиничі та Мала Данилівка. Крім того, відновили електрику в селах Баранівка, Козачок, Чорноглазівка, Коробки для 1667 жителів.

До газу під’єднано 2500 осіб у Дергачах на Харківщині, а також 1030 абонентів у селах Івашки, Олександрівка, Одноробівка, Гур'їв Козачок, Перовське та Лютівка.

У Чугуєві полагодили водопровід, щоб люди мали хоча б холодну воду у своїх квартирах. Роботи тривають.

У Харкові 16 травня відновив роботу міський транспорт. Маршрути корегуються в залежності від місця ремонтних робіт.

Читайте також: Допомога зараз та готовність до повоєнного відновлення України — підсумки зустрічі міністрів закордонних справ G7 (ВІДЕО)

Нагадаємо, збитки України через повномасштабне вторгнення Росії на сьогодні вже становлять майже 600 млрд доларів. Такі цифри називають у Кабінеті міністрів. Зруйновано або пошкоджено близько 200 заводів та підприємств, приблизно 400 лікарень та понад 1500 навчальних закладів, 300 мостів та мостових переходів. Для відновлення країни президент України Володимир Зеленський запустив глобальну ініціативу United24.

Прямий ефір