Дрони з Глобино: волонтери виготовляють два види безпілотників для ЗСУ

Дрони для ЗСУ. Скриншот: kanaldim.tv

Волонтери з міста Глобино, що у Полтавській області, за кілька місяців роботи виготовили понад 300 дронів. Перший дрон збирали на кухні. Після успішного тестування безпілотника волонтери заснували фонд, знайшли приміщення для роботи та купили все необхідне. Як працює команда, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Волонтери з міста Глобино, що на Полтавщині, за кілька місяців роботи виготовили понад 300 дронів. Ініціатором проєкту став Олександр. Чоловік побачив сюжет про благодійників з Житомира, які у такий спосіб допомагають армії. 

"Зібралися з колегами та вирішили теж спробувати. Нам всього-на-всього знадобився тиждень для того, аби знайти відповідних фахівців, які б могли надати технологічну карту, показати, як це правильно робити", — розповів координатор благодійного фонду "Сила в спільній дії" Олександр. 

Перший дрон Олександр разом з друзями зібрав у себе на кухні. Після успішного тестування команда розширилася та поставити справу на потік. Олександр створив благодійний  фонд, знайшов приміщення для роботи, закупив необхідне обладнання та зібрав команду з друзів, які знаються на інженерній справі й не тільки. 

"Я займаюся комунікацією та залученням коштів, координую роботу команди. Костянтин — пілот надлегкої авіації з десятирічним стажем. Так, він у нас відповідає за якість збору та тестування. Він знає особливості, тому що наша історія полягає в тому, що ми уже готовий продукт, зібраний, прошитий та тестований, передаємо військовим і їм не потрібно щось до нього доробляти, щось доставляти", — продовжує Олександр. 

Перші дрони створювали власним коштом, а зараз залучають бізнеси та оголошують збори. Комплектувальні купують в Китаї та Україні. Деякі деталі друкують самостійно на 3D-принтері, а далі усією командою займаються збіркою. Працюють після роботи та на вихідних. За одну зміну виготовляють 15 дронів. Бойові пташки збирають двох видів: семидюймові дрони-камікадзе та потужніші безпілотники. 

"Один може нести півтора кілограма та пролетіти 15 кілометрів. Інший може нести до трьох кілограм, але дальність польоту в нього 10 кілометрів з можливістю повернення. Відповідно, тут працює інша програма, яка дозволяє управляти скидом. Після збірки відбувається програмування й тестування апаратів. Програмне забезпечення надається виробником компонентів цього дрону, тобто воно є у вільному доступі. Підключаємо дрон звичайним USB й задаємо налаштування. Коли змінюється положення дрона, акселерометр бачить його положення та вносить корективи в оберти двигунів, щоб тримати політ", — пояснив інженер-проєктувальник Костянтин. 

Нині їхні дрони виконують свою роботу по всій лінії фронту. На цьому глобинські волонтери не зупиняються. Планують розширення та виробництво засобів радіоелектронної боротьби. 

Читайте також: Виробництво FPV дронів на кухні —  історія волонтера Юрія Житнікова

Прямий ефір