Виробництво FPV дронів на кухні — історія волонтера Юрія Житнікова
![](https://kanaldim.tv/wp-content/uploads/2024/03/volonter-820x461.jpeg)
Полтавський волонтер Юрій Житніков збирає дрони для ЗСУ просто на своїй домашній кухні. До повномасштабного вторгнення чоловік не мав справи з безпілотниками. Він вирішив розібратися в конструкції FPV, пройшов курси та узявся до створення самих дронів. Зараз він отримує багато схвальних відгуків від бійців, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".
Полтавський волонтер Юрій Житніков до великої війни ніколи не мав справи з дронами. Та це не завадило йому розгорнути мінівиробництво безпілотників на власній кухні.
"Якщо людина хоче навчитися, вона навчиться. Я все роблю вдома та відправляю нашим хлопцям для виконання бойових завдань. Маю позитивний фідбек. Кажуть, що добре спаяні всі деталі", — розповідає волонтер Юрій Житніков.
За освітою Юрій Житніков — інженер-будівельник. Багато років працював за фахом, а зараз займається виробництвом рукавів високого тиску. Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, він залишився в Україні й разом з сусідами, друзями та дружиною долучився до волонтерського руху. Відтоді Юрій з родиною постійно волонтерить, зокрема, донатить відомим благодійним фондам.
"Ми вирішили донатити на зброю. Конкретно Стерненку переказували кошти. Він постійно збирав на дрони. З літа 2023 року я почав вивчати будову FPV дронів. Почав пробувати", — зізнався волонтер.
Юрій Житніков хотів навчитися керувати безпілотником, але для початку вирішив розібратися в конструкції апарату. Тоді натрапив на безплатну навчальну програму зі збірки дронів камікадзе. Онлайн навчання тривало три тижні. Воно складалося з теоретичних лекцій та обговорення. Юрій Житніков склав іспити та отримав сертифікат. Ще під час навчання волонтер почав паяти свій перший семидюймовий дрон-камікадзе.
"Комплектувальний на перший дрон ми з дружиною придбали власним коштом. Виникали складнощі з пайкою, бо до цього я взагалі ніколи не працював з паяльником. Тренувався на тренувальних платах, потім пробував на деталях. Був страх зіпсувати деталі, які дуже дорогі", – додає Юрій Житніков.
Завдяки порадам викладачів Юрій впорався і за два тижні вже була готова перша пташка. Нині на його кухні — мінімайстерня з виробництва FPV дронів. Волонтер придбав необхідне обладнання для створення безпілотників. Комплектувальні, які зараз в дефіциті, шукає в Україні на спеціалізованих сайтах чи маркетплейсах, або ж у Китаї та навіть у популярних месенджерах.
За кілька місяців роботи волонтер зібрав близько 10 дронів. З коштами на компоненти допомагають друзі та знайомі, а військові підтримують та надихають своїми позитивними відгуками.
Читайте також: Керовані бомби GLSDB вже в Україні? Експерти назвали потреби ЗСУ, які закривають західні партнери