До своїх травм ставлюся з гумором, — морський піхотинець Гліб Стрижко в гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Гліб Стрижко. Фото: kanaldim.tv

Оборонець Маріуполя, морський піхотинець, який увійшов до списку Forbes "30 з 30", ветеран війни, який отримав численні поранення, Гліб Стрижко став гостем програми "Тихий вечір з Оленою Кравець".

Під час оборони Маріуполя Гліб Стрижко, молодий командир десантно-штурмового відділення 1-го окремого батальйону морської піхоти, зазнав важкого поранення. Через вибух, що стався внаслідок ворожого обстрілу, на нього обвалилися бетонні конструкції, які пошкодили тазостегнові суглоби, щелепи, очі. Сьогодні Гліб підтримує своєю активною позицією ветеранів і допомагає їм адаптуватися до мирного життя. 

Ведуча програми Олена Кравець запитала у Гліба, як це — бути пенсіонером з Forbes у 26 років.

"Це класне відчуття — бути пенсіонером у 26. Підходити до моїх однолітків у трамваї, просити поступитися місцем пенсіонеру і дивитися на ці здивовані обличчя. Я показую пенсійне посвідчення, а вони такі: "Вау…". В цьому є свій шарм, якби це насправді не було б так сумно. Таких хлопців і дівчат до 20 і після 20, до 30 і після 30 років буде дуже багато. Все це, на жаль, є наслідком війни. Але така наша дійсність. Гумор мені допомагає приймати це все", — розповідає Гліб Стрижко.

Морський піхотинець додає, що іноді цей гумор може виглядати дуже дивно, а іноді і страшно: 

"Але для мене, і для багатьох моїх друзів гумор і таке "піджартовування" допомагає прийняти факт незворотних поранень. Люди до цього звикають і для них це стає нормою".

Запитала Олена Кравець у Гліба як у людини, що пройшла важкий час відновлення, і про ставлення до легалізації медичного канабісу в Україні. 

"Мені трохи сумно чути, що деякі люди порівнюють легалізацію медичного канабісу з легалізацією наркотиків. Легалізація медичного канабісу не перетворить нас у країну наркоманів. Але це дуже допоможе тим людям, які насправді переживають багато травм чи поранень. Це так само привчить нас до більшої відповідальності у суспільстві", — коментує Гліб.

Торкнулася також Олена Кравець і теми повернення ветеранів до сексуального життя. 

"На моїй роботі (Veteran Hub, — ред.) ми проводимо дослідження, за результатами яких потім робимо свою роботу. Нещодавно ми презентували дослідження "Шлях дружини воїна". Ми зрозуміли, що є поранення, які згодом дуже впливають на сексуальне життя, на інтимність, на прийняття свого тіла. Ми провели глибинні інтерв'ю і випустили посібники для поранених військовослужбовців і для їхніх дружин. Ми їх роздаємо як у госпіталях, так і в реабілітаційних центрах. У мене так само був на початку відновлення великий виклик, адже у мене був перебитий таз. Лікарі так жартували: "Ти не засмучуйся, у тебе лишилися пальці та язик, ти зможеш цим задовольнити дівчат. Але потім у мене все стабілізувалося. Звичайно, зі своїми нюансами, але в принципі зараз все гаразд", — зізнався Гліб Стрижко.

Повна версія інтерв'ю: Про повернення ветеранів до сексуального життя, стендап та українську мову: ветеран Гліб Стрижко — гість "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Гостями 21-го випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: ведучий і театральний актор Андрій Бєдняков, кінооглядачка Інна Гордєєва "Чечевиця", морський піхотинець, оборонець Маріуполя і ветеран Гліб Стрижко. Музичні гості — гурт Schmalgauzen.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 40 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 09.09.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір