День народження Коко Шанель та Всесвітній день гуманітарної допомоги: 19 серпня в історії

19 серпня 1856 був запатентований спосіб отримання згущеного молока. Це не тільки популярний смаколик, але й дуже важливий зі стратегічного погляду продукт — поживний, відносно компактний і дуже добре зберігається. Про це йдеться у програмі "Ранок Вдома".

Американський винахідник Гейл Борден удосконалив технологію створення згущеного молока, а також налагодив його масове виробництво.

Сьогодні виповнюється 139 років від дня народження легендарної модельєрки Коко Шанель. Шлях у світ моди вона розпочала у 1910 році, коли відкрила перший магазин у Парижі. Кар'єра Шанель розпочалася зі створення капелюшків для європейських аристократок. Також бренд Chanel добре відомий парфумами Chanel No.5 та своїми класичними костюмами.

Цей бренд успішно процвітає й у наші дні. Одним із перших модний дім підтримав Україну після вторгнення Росії 24 лютого, передавши 2 млн євро організаціям, які допомагають біженцям.

Також 19 серпня святкують Всесвітній день гуманітарної допомоги. Дата приурочена до трагічних подій у Багдаді, де 2003 року було підірвано штаб-квартиру ООН. Цього дня вшановують пам'ять гуманітарних працівників, які загинули під час виконання своєї місії. Крім того, у різних країнах проводять освітні заходи та інформаційні акції.

Читайте також: Підрив ДніпроГЕС та відкриття гелію: 18 серпня в історії

Прямий ефір