Щоб відстояти свою землю в Криму, українцям радять звертатися до ЄСПЛ

Крим. Ілюстративне фото: zib.com.ua

Якщо у людини, яка не відмовилася від українського паспорта в окупованому Криму, відбирають земельну ділянку, необхідно звертатися в поліцію на території материкової України, а також — в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). Про це розповіла юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Вікторія Петрук в програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

Юристка наголосила, що указ президента РФ Путіна про заборону всім, хто не є громадянами Росії, володіти землею на окупованому півострові, є порушенням міжнародного гуманітарного права.

"Ми радимо звертатися до українських правоохоронних органів із заявою про злочин, який вчинено проти них. Це ст. 438 Кримінального кодексу (порушення звичаїв ведення війни). Ми радимо звертатися як мінімум для фіксації факту того, що земельна ділянка знаходиться на території Криму, і вона вилучена згідно з рішенням кримського "суду". По-друге, ми думаємо, що вся ця ситуація із вилученням землі — дуже непогані кейси для Європейського суду з прав людини", — розповіла Вікторія Петрук.

Юристка нагадала, що ЄСПЛ захищає права, які прописані в Європейській конвенції із захисту прав людини та основоположних свобод.

"Таке звернення зможе зафіксувати порушення права власності на земельну ділянку з боку уряду РФ і присудити згодом компенсацію за порушення прав", — акцентувала Петрук.

Повна версія інтерв'ю: Що робити, якщо окупанти відібрали землю в Криму: "5 вопросов на злобу дня" з юристкою Вікторією Петрук

Нагадаємо, близько 7 тис. справ про порушення прав людини на Донбасі і в окупованому Криму подано проти Росії в ЄСПЛ із 2014 року.

Прямий ефір