Бучанці, що пережили окупацію, виготовляють унікальні монети з переплавлених гільз — такі вже є у Ентоні Блінкена та Бориса Джонсона

Пам'ятна монета. Скриншот: kanaldim.tv

Дмитро Воронець та Владислав Кушнір пережили окупацію у Бучі, а після звільнення вирішили виготовляти монети з переплавлених ворожих гільз. "Бучанські монети" автори проєкту присвятили містянам, закатованим і вбитим росіянами. Загальний наклад колекції становить 8000 монет. Вже вдалося виготовити майже половину, серед яких — 500 ексклюзивних. Частину прибутку автори проєкту передають на відновлення міста та підтримку людей, які постраждали від окупації, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

"Наш проєкт — про відновлення країни в цілому. Як корінні жителі Бучі ми вирішили почати саме з неї. Це про заклик до іноземців інвестувати у відновлення Бучі, такі до всіх громадян нашої країни. Хотіли передати частинку історії тим людям, які приїжджають сюди, щоб у них закарбувалися ті події", — пояснюють засновники проєкту.

Те, що пережили Дмитро Воронець та Владислав Кушнір та те, що вони вже потім побачили про це по телебаченню, наштовхнуло їх на створення проєкту про відновлення.

Загальний наклад колекції їх монет із переплавлених ворожих гільз ставновить 8000. Вони будуть покриті платиною, нікелем та золотом. Вже вдалося виготовити майже половину, серед них — 500 ексклюзивних монет, кожна з яких має власний номер та футляр. Частину прибутку чоловіки передають на відновлення міста та підтримку людей, які постраждали від російської окупації. 

Наступна монет проєкту буде випущена лише у двох екземплярах. Вона надто важлива і особлива, аби продавати, інтригують засновники. Тому ці дві будуть відправлені у музеї.

На пам'ятних сувенірах зображені герб Бучі та символи російської окупації: Храм Святого Апостола Андрія Первозванного, на території якого виявили масове поховання мирних бучанців, велосипед розстріляного Володимира Бровченка, вулиця Яблонська — як символ незламності міста, дерево — символ нового життя. 300 ексклюзивних монет вже вручили міжнародним партнерам, які підтримують Україну в боротьбі з агресором. Такі особливі шматочки металу є у державного секретаря США Ентоні Блінкена, президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, міністра оборони США Ллойда Остіна, прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона.

Кожна людина, яка приїжджає до Бучі, дуже змінюється, каже Дмитро Воронець, бо на власні очі бачить масштаб російської агресії, починає розуміти всю трагічність подій, що відбувалися поблизу Києва у ХХІ столітті. Росіяни постійно обстрілювали місто, гатили по школах, лікарнях, житлових будинках та інфраструктурі. Родинне підприємство Дмитра окупанти теж зруйнували. 

Наступний етап проєкту "Бучанській монети" — відновлення шкіл. Всі кошти від продажу пам'ятних знаків будуть направлені на допомогу навчальним закладам. Мета — зібрати чотири мільйони гривень для удосконалення деяких класів в п'ятому ліцеї в Бучі. Для цього буде проведене онлайн-анкетування серед учнів старших класів, аби зрозуміти, чого не вистачає школярам для ефективного освітнього процесу. В школі бракує сучасної комп'ютерної техніки та обладнання, адже освітньому закладу понад 60 років. Крім цього, з полиць шкільної бібліотеки прибрали майже всю російську літературу, тож ліцею потрібні нові книги, які розповідатимуть про історію України, традиції та культуру.

Долучитися до благодійної ініціативи може кожен охочий. Варто лише придбати сувенірну монету і таким чином інвестувати у відновлення шкіл Бучанської громади.

Читайте також: Захисник Олексій Бешуля з окопів керує видавництвом "Пропала грамота" і випускає книги 

Медіа-партнери
Прямий ефір