Брак ресурсів та плани росіян: експерти оцінили ситуацію на фронті

Ситуація на фронті. Скриншот: kanaldim.tv

Якою буде лінія фронту? Що планують росіяни? Чи подолали ми снарядний голод? Чи надходить в Україну американська допомога? Питання, які хвилюють наразі всіх українців. Останню аналітику та коментарі військових з передової зібрали у сюжеті "Ранку Вдома". Чим відрізняються прогнози експертів з тилу та тих, хто зараз на фронті — дивіться далі.

Позиції неподалік тимчасово окупованого Бахмута. Екіпаж безпілотників 92 бригади готується до чергового вильоту. FPV-дрони на цьому напрямку вкрай необхідні. У сил оборони снарядний голод, тому працювати потрібно комплексно.

"Доводиться викручуватися з тим, що маємо. Якщо немає підтримки артилерії, бо в них немає снарядів, то доводиться знаходити інші способи знищення противника. Для цього підходять FPV-дрони, адже їх хоча б можна якось роздобути", — пояснив військовослужбовець "М'ясник".  

Дрони — це тимчасовий вихід із ситуації, а не заміна боєприпасам. Бо масштаби ураження менші, ніж у важкого калібру. Відсутність снарядів і людей — це дві основні проблеми, на які вказують українські оборонці. Ворогу вдалось накопичити ресурс. Нині він активно його використовує у бою. Одразу на кількох ділянках фронту, щоб знайти слабке місце.

"Вони просуваються кожного дня, витрачаючи велику кількість людського ресурсу загиблими. Втім, їм вдається зачепитися за ту чи іншу позицію, і, на жаль, це просування фіксується", — пояснив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Насамперед на Авдіївському напрямку. Росіянам вдалося закріпитися в населеному пункті Очеретине. Крім того, це ще й панівні висоти, тож окупанти намагаються розширити плацдарм.

"Цьому є межа. Вони не можуть постійно розширювати зону впливу. Бо вони почнуть впиратися в лінію оборони, і це розширення зупиниться. Тоді перед ними буде стояти вибір: або продовжувати "витягуватися" та знаходитись в достатньо ризиковій ситуації чи піти на північ та рухатися в напрямку Торецького плацдарму. Скоріш за все, росіяни оберуть другий варіант. Будуть рухатись на північ", — пояснює експерт.

Оточити українське угруповання неподалік Торецька — серед пріоритетів російської армії. Складно українським оборонцям і на сусідньому Бахмутському напрямку. Тривають бої на підступах до Часового Яру — міста брами Краматорської агломерації.

"Одночасно вести потужні наступальні дії по декількох напрямках вони не можуть. Вони можуть концентруватися на якомусь одному напрямку. Це продемонструвала Авдіївка. Створити декілька ударних угруповань, аби сконцентруватися на окремій локації, вони не мають ресурсу. Вони навіть зараз використовують резерви", — резюмує Олександр Коваленко.

Ворога потрібно чимось зустрічати. Допомога від США надходить, але повільно. Українська влада закликає прискорити постачання. Про розміщення європейських оборонних виробництв на території країни активно дискутують в ЄС.

"Труднощі зрозумілі. Україна, яка перебуває у стані війни, не може виробляти все в нормальних умовах. Промисловість повинна враховувати, що, по-перше, є можливість, по-друге, є ризик, по-третє, є фінансування. Об'єднавши ці три речі, можна обмінюватися технологіями", — заявив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель.

Технології потрібні силам оборони, як то кажуть, на вчора. Усі її збройні рішення ухвалені. Тепер справа за логістикою.

Читайте також: Новий закон про мобілізацію: експерти проаналізували потреби війська та імовірність демобілізації 

Прямий ефір