На базі 3-ї ОШБр у школі Kill House навчають пілотів ударних дронів

Навчання пілотів ударних дронів. Скриншот: kanaldim.tv

На базі 3-ї ОШБр відкрили школу Kill House, в якій навчають операторів ударних дронів. Засновники проєкту вирішили зробити якісну підготовку доступною для широкого кола людей. Спершу команда інструкторів з бойовим досвідом розробила теоретичний курс, потім побудували професійну трасу для польотів. Потрапити на курс можна, заповнивши анкету на сайті школи. Детальніше розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

На базі 3-ї окремої штурмової бригади відкрили школу, в якій навчають операторів ударних дронів. Ідейними натхненниками проєкту Kill House стали командир бригади Андрій Білецький та командир протитанкового батальйону Олег Романов

Від ідеї до реалізації минуло кілька місяців. Спершу команда інструкторів з бойовим досвідом розробила теоретичний курс підготовки. Ще за місяць побудували професійну трасу для практичних польотів і прочинили свої двері для всіх охочих. 

"Є імітація окопних споруд, щоб відпрацьовувати дрібну моторику. Це вже високий рівень і складне завдання для пілота", — каже керівник проєкту Kill House "Турбо".

Потрапити на курс дуже просто. Необхідно лише заповнити анкету на сайті школи Kill House. Навчання можуть проходити як військові, що прагнуть здобути нові навички та спеціалізацію, так і цивільні. Є денна група — 7 днів навчання, та вечірня — 10 днів.

Курс починається з теоретичної частини. Під час проходження першого етапу вивчають будову дрону, різновиди антен і батарейки, розбирають протоколи керування та правила безпеки, а далі переглядають і аналізують відеороботи з передової. 

Команда школи складається з досвідчених пілотів. Один з них — захисник з Маріуполя, якому вдалося виїхати з охопленого вогнем міста і стати до лав ЗСУ вже у столиці. Чоловік захищав Україну на Бахмутському напрямку, а нині ділиться своїм досвідом із побратимами. 

Після вивчення теоретичної частини студенти вчаться збирати дрон і переходять до тренувальних польотів на симуляторах. Здобувши навички пілотування дроном на симуляторі, студенти отримують можливість відпрацювати техніку на спеціальній трасі під керівництвом інструкторів. 

За місяць роботи школа вже випустила майже 300 пілотів. Найчастіше люди навчаються та отримують сертифікати, аби стати на захист батьківщини.

Читайте також: Підготовка до служби в 3-й окремій штурмовій бригаді: як працюють рекрутингові центри

Прямий ефір