"100% не випускалося в жодному з видів продукції": економіст розповів, що робили в Росії 8 років з імпортозаміщенням (ВІДЕО)

Олег Пендзин. Фото: ukrinform.ua

Цілком відтворити всі технологічні ланцюжки для того, щоб замістити імпортні товари в Росії вітчизняними, неможливо. З початку запровадження санкцій у 2014 році за вісім років до Росії зайшло багато нових брендів. Про це сьогодні, 23 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін.

"Росія активно затягувала на свою територію компанії, які здійснюють випуск готової продукції. Це стосується і підприємств, що виробляють складну техніку, це стосується і брендових підприємств, які здійснюють внесення до російської промисловості своїх технологій. Але зрештою досить велика кількість відомих брендів прийшла до Російської Федерації", — пояснив експерт.

За його словами, на підставі принесених технологій у РФ стали з'являтися закордонні виробництва з розміщенням 30-70% продукції, що випускається.

"З погляду збільшення прибутковості бюджету, з погляду збільшення зайнятості власних громадян на підприємствах, які здійснювали виробництво якихось суміжних продуктів з виробничої кооперації, це все більш-менш було непогано. Але 100%, звісно, не випускалося в жодному з видів продукції", — наголосив Олег Пендзін.

Економіст зауважив, що основні компоненти та матеріали, які забезпечували випуск тієї чи іншої продукції, однозначно були імпортними.

"Але ось коли ми з вами говоримо про целюлозно-паперову промисловість, то той самий барвник, який забезпечує ідеальний білий колір паперу, ішов із Фінляндії. Навіть, вибачте, фарба для російських паперових грошей — вона йшла зі Швейцарії", — сказав Пендзін.

Він звернув увагу, що імпортозаміщення не замінює повністю всю ту продукцію, яка йшла імпортом.

"Воно заміняє якусь частину, те, що називається локалізацією. За заявою одного з високопосадовців російського уряду, імпортозаміщення закінчилося в той момент, коли закінчилися імпортні складові", — зазначив експерт.

Пендзін повідомив, що на сьогодні в Росії є багато підприємств, які робили досить високотехнологічні речі, але вони зараз перебувають майже в зупиненому стані, а їхні працівники активно шукають роботу, тому що пішла та верхівка, пішла та надбудова, яка й вимагала цю продукцію.

Читайте також: Паралельний імпорт загубить імпортозаміщення в Росії, — Ус

Прямий ефір