Знищені війною міста відроджуються, як фенікси — виставка в музеї історії України у Другій світовій війні

Фрагмент виставки про "міста-фенікси". Скриншот: kanaldim.tv

На головній алеї Національного музею історії України у Другій світовій війні працює вулична фотовиставка "Міста-фенікси. Відбудова після воєнних руйнувань". Це демонстрація проєктів реконструкцій шести закордонних та семи українських міст, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Українські міста та села щодня потерпають від російських обстрілів та ракет. Деякі з них майже повністю знищені в результаті бойових дій, інші зазнали значних руйнувань. До других роковин повномасштабного російського вторгнення в Національному музеї історії України презентували вуличну стендову виставку "Міста-фенікси. Відбудова післявоєнних руйнувань". 

"Такі виставки підкріплюють нашу віру у те, що ми відстоюємо своє, у те, що ми очистимо свою землю. Віру в те, що цей день відбудови й відродження настане. Ця виставка на часі. Вона додає нам оптимізму та показує, як переживали темні часи своєї історії інші міста Європи й світу. Як вони, немов фенікс, відроджувався. Ми віримо, що так само станеться в Україні", — пояснив гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук. 

Вулична експозиція привертає увагу відвідувачів та демонструє проєкти реконструкції шести закордонних та семи українських міст, таких як Маріуполь, Ірпінь, Чернігів, Львів, Херсон, Харків та Тростянець. 

"Ми маємо багато руїн на цій виставці. Втім, виставка дуже оптимістична. Що це означає? Разом з руйнуванням ми показали, як виглядає відновлення. Тут є досвід інших європейських міст — Варшави, Вроцлава, Токіо, Ковентрі. Вони були зруйновані під час війни, а потім вони відробилися", — розповідає історик, колишній директор Польського інституту в Києві Роберт Чижевський. 

Організував виставку Польський інститут у Києві. Це не перший вуличний показ на території Музею історії України у Другій світовій війні. Саме тут сформовано потужний осередок української патріотичної думки, каже колишній керівник польського культурно освітнього закладу Роберт Чижевський. 

Чоловік родом з Варшави. Він пригадав, як центр столиці Польщі майже повністю був знищений під час Другої світової війни. Нині там гуляють люди, і мало хто підозрює, що ця частина міста відбудована. Роберт Чижевський каже, що сумувати за будівлями, які можна відбудувати, не варто. 

Читайте також: "Жінка. Україна. Перемога". У Києві триває благодійна виставка про почуття українців під час війни

Прямий ефір