Заяви Зеленського на Генасамблеї щодо Донбасу можуть дати новий поштовх Нормандському формату, — Гармаш

Сергей Гармаш. Скриншот видео: Радіо Свобода

Промова президента України Володимира Зеленського на 76-й сесії Генасамблеї в Нью-Йорку викликала великий резонанс. Експерти кажуть: прямі заяви українського лідера, зокрема щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях, на такому майданчику як ГА ООН можуть вплинути на вирішення актуальних українських питань, інформує "Дом".

У своїй промові Зеленський акцентував: в 2019 році з цієї ж трибуни він заявляв, що війна в Україні — це понад 13 тис. загиблих, 30 тис. поранених.

"Зараз, у 2021-му, це вже майже 15 тис. загиблих. Ось вам ціна свободи, ось вам ціна незалежності", — сказав президент.

Сергій Гармаш, представник окремих районів Донецької області в Тристоронній контактній групі, переконаний: розповідь про те, що зараз відбувається з обох боків лінії дотику, на такому рівні як Генасамблея ООН дасть новий поштовх в перемовинах "нормандської четвірки".

"Якщо ми не будемо мовчати, а продовжуватимемо говорити далі, то врешті-решт сформується якась критична маса розуміння у наших міжнародних партнерів, що проблема дійсно серйозна, її потрібно вирішувати", — сказав Гармаш.

Із трибуни Генасамблеї Володимир Зеленський нагадав про незаконно заарештованого Нарімана Джеляла і ще декількох сотень українців зі списку політичних в'язнів.

Адвокат Микола Полозов таку заяву президента України назвав гарним початком для подальшої системної роботи зі звільнення українців.

"Добре, що Зеленський сказав про це, але цього зовсім недостатньо. Це має бути резолюція, має бути системна робота, пов'язана з міжнародними майданчиками, такими як ПАРЄ або Європарламент", — наголосив Полозов.

Читайте також: Непересічний виступ: промову Зеленського на Генасамблеї ООН обговорюємо з главою Департаменту міжнародних організацій МЗС

Нагадаємо, президент України вперше виступав на Генеральній асамблеї, заручившись підтримкою 46 країн і міжнародних організацій у межах Кримської платформи. 

Прямий ефір