За новими правилами FINA: як українські "русалки" готуються до нового міжнародного сезону

Ілюстративний скріншот: kanaldom.tv

19-21 грудня у київському центрі спорту “Ліко” відбувся командний чемпіонат України з артистичного (синхронного) плавання. Більшість медалей виграли харківські синхроністки, які випробували свою нову міжнародну програму на відповідність новим правилам Міжнародної федерації водних видів спорту (FINA), повідомляється у матеріалі програми "Коло спорту" телеканалу "Дом".

Майстерність харків'янок, загартована на міжнародному рівні, принесла прогнозовано заслужену перемогу й в Україні. Зміни міжнародних правил у артистичному плаванні викликали необхідність у новій програмі, з якою триватиме підготовка до світової першості та європейських ігор.

"Це перший виступ в цьому сезоні. І це дуже важливо для нас, тому що ми маємо зрозуміти, як взагалі підуть нові програми. В цьому сезоні дуже змінилися усі правила виступів, і потрібно заново все відточувати, бо ускладнилися всі елементи й на їхнє відпрацювання потрібно більше часу", — говорить чемпіонка світу та Європи з артистичного плавання Владислава Алексіїва.

"Дуже приємно виступати в Україні, вдома. Дякуємо нашим воїнам ЗСУ, нашій державі за те, що ми маємо змогу проводити змагання, що у нас є генератори, щоб не було перебоїв електрики. В нашій країні виступати дуже добре, як і жити. А ці змагання важливі, тому що ми перший раз пробуємо нові програми, виступаємо за новими правилами, дивимось, що підійшло, а що ще треба замінити, відкоригувати", — додає чемпіонка світу та Європи з артистичного плавання Марта Фєдіна.

Нагадаємо, Міжнародна федерація водних видів спорту (FINA) вводить нову систему оцінювання в артистичному плаванні, яка стане значно об'єктивнішою. Кількість суддів, які оцінюватимуть програму, зменшується до 10 (замість 15). Водночас замість трьох компонентів, які впливали на оцінку в різному відсотковому співвідношенні, планують залишити тільки два — артистичність і виконання, що матимуть однакову вартість. За рахунок цього ліміт на кількість балів, які можуть отримати учасники (складав 100 очок), буде знято.

Також чоловіки-синхроністи зможуть брати участь у групових змаганнях, раніше вони могли змагатися лише у мікст-дуетах (але ця дисципліна не входила до олімпійської програми). За новими правилами, до складу команди з восьми спортсменок дозволено включати максимум двох чоловіків. Але присутність чоловіків у команді не вважатиметься обов’язковою. Крім того, Міжнародний олімпійський комітет (МОК) дозволив чоловікам брати участь у групових змаганнях в артистичному плаванні на Олімпійських іграх-2024 в Парижі.

Нові правила розробляли впродовж п'яти років, а під час їхнього створення представники FINA консультувалися з федераціями фігурного катання та гімнастики.

Читайте також: На Олімпіаді-2024 можемо розраховувати на медалі в особистих змаганнях та в синхронних стрибках у воду, — тренерка стрибуна Середи

Прямий ефір