За хибний виклик "швидкої" — 500 євро: як біженці з України отримують медичні послуги в Австрії

Медицина в Австрії. Скриншот: kanaldim.tv

В Австрії перебуває понад 90 тисяч переселенців з України. Більшість з них отримали тимчасовий захист. Це дає право, зокрема, й на медичний захист. Як працює система охорони здоров'я в Австрії, розповідається у матеріалі "Ранку Вдома".

Медична система в Австрії страхова, тобто усі люди, які працюють, сплачують щомісячний страховий внесок. Сума залежить від прибутку окремого громадянина. Наприклад, якщо ви отримуєте мінімальну зарплату, внесок становитиме близько 70 євро. Чим більше заробляєте, тим більшу суму сплачуєте.

Українські переселенці також застраховані. Необхідні документи зазвичай видають під час реєстрації в Австрії. Поки українці не знайшли роботу, страхові внески за них сплачує держава.

Усі австрійці у разі потреби спершу повинні звертатися до лікаря загальної практики. Це аналог сімейного лікаря в Україні. Він записує пацієнта на зустріч. Якщо є потреба, то відправляє до профільного спеціаліста.

Мати сімейного лікаря повинні й переселенці. Він повинен мати договір з їх страховою компанією. Черги до профільних лікарів є, кажуть наші переселенці. Тож записуватися потрібно заздалегідь.

Швидка допомога в Австрії приїжджає лише тоді, коли є загроза життю пацієнта.

"Якщо вже викликали "швидку" і сказали, що вам вкрай необхідно, щоб вона приїхала, вона приїде. Але є два варіанти. Якщо це був випадок, коли вашому життю дійсно щось загрожувало, то вам нададуть допомогу чи госпіталізують. Якщо у вас просто, наприклад, болить живіт і ви викликаєте "швидку", то потім вас змусять заплатити за цей виклик 500 євро", — пояснила керівниця відділу зв'язків з громадськістю ГО "Мрія" в Австрії Олена Степура.

Чимало приватних лікарень пішли назустріч українцям і безплатно обслуговують дітей з України. Багато лікарських засобів в Австрії покриває страховка, але лише в тому випадку, якщо їх виписав медик, який працює в державній лікарні. Якщо ж у приватній, то пацієнт сплачує за ліки самостійно.

Безробітним українцям раз на кілька місяців потрібно оновлювати свій страховий поліс у будь-якому відділенні лікарняної каси. Його краще оновлювати вчасно, адже без документа за прийом лікаря доведеться заплатити самостійно.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір