"Мовне питання" — класичний привід для спекуляцій: як їм перешкоджає телеканал "Дом" (ВІДЕО)

В Україні немає дискримінації громадян, які спілкуються недержавною мовою. Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Однак мовне питання — класичний привід для спекуляцій як серед російських, так і українських політиків, повідомляє "Дом".

Так, уповноважений зазначив, що зараз Україна повинна ефективно займатися державною мовною політикою і створювати кращі умови і для інформаційного захисту.

"У нас є Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної ", є система освіти, є державна влада, яка повинна сприяти розвитку і функціонуванню української мови як державної. Зрештою, у нас є зовнішні загрози, на які потрібно звертати увагу", — сказав Тарас Кремінь.

Згідно з результатами останнього дослідження, проведеного Центром "Соціальний моніторинг", виключно українською мовою розмовляють понад 36% українців, російською — 14%. Однаково часто спілкуються обома мовами — 23,9%.

Слайд з опитування "Моніторинг громадської думки населення України" лютий 2021 року

Маніпуляції з мовного питання виникають і навколо російськомовного мовлення державних українських телеканалів "Дім" і UATV. За словами шефредактора Олексія Мацуки, стратегія каналів полягає в трансляції абсолютно збалансованого контенту проукраїнської позиції, хоча і російською мовою.

"Ми могли б нашою рідною мовою українською спілкуватися з різними аудиторіями, але реальність така сьогодні, що від нас не залежить агресивна політика Російської Федерації, нашого сусіда, і Україна оголосила курс на те, що не тільки Останкінська телевежа буде поширювати контент, але і телевежі з Києва, з України поширюватимуть журналістський контент, а не пропагандистський", — повідомив шефредактор суспільно-політичного мовлення ДП "Мультимедійна платформа іномовлення України" Олексій Мацука.

Читайте також: Підсумки 6 квітня: загострення на Донбасі, вакцинація та боротьба з дезінформацією (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, кореспонденти телеканалу "Дом" поцікавилися у жителів Донецької та Луганської областей, чи є російська мова власністю Росії? Питання задавали в Краматорську, Сєвєродонецьку і Маріуполі. Більшість опитаних вважають, що Росія не є монополістом російської мови.

Прямий ефір