"Я кардинально змінилася": зірка легкої атлетики Марина Бех-Романчук розповіла про спортивні плани та підтримку чоловіка

Марина Бех-Романчук. Фото: gettyimages.com

Марина Бех-Романчук — українська і світова зірка легкої атлетики. Марина виграла найвищі нагороди найпрестижніших змагань у двох видах стрибків — у довжину та потрійному. Широкий спектр успіхів — результат професійного і розумного ставлення до підготовки та виступів. Але емоції, творчість, душа і кохання — теж необхідні складові здобутків легкоатлетки із Хмельниччини.

В програмі "Коло спорту" телеканалу "Дім" срібна призерка цьогорічного чемпіонату світу з легкої атлетики поділилася своїми спортивними планами, розповіла про любов і підтримку чоловіка — олімпійського медаліста, плавця Михайла Романчука.

"Найважливіші змагання — чемпіонат світу, і я щаслива, що все вдалося зробити, що є медаль, що я реалізувала себе. Можливо, не настільки, як би мені цього хотілося. Але я приїхала не з пустими руками, і це для мене дуже цінно", — зазначила Марина Бех-Романчук.

Після повернення з чемпіонату миру, що відбувався у Будапешті, спортсменці призначили лікування, її стан погіршувався, і лікарі категорично заборонили Марині продовжувати виступи.

"Звісно, для мене це було дуже важко, тому що я мала ще плани на ці змагання. Я ще хотіла реалізувати свій результат. І мені було важко змиритися з тим, що я не виступаю, що я не закінчила сезон так, як я того хотіла", — сказала вона.

Зате в цей період Марина змогла побути в колі своєї родини, яка піклувалася про неї.

"Біля мене постійно був Міша, моя мама. Вони робили все можливе для того, щоб я швидше одужала. Мені було безмежно приємно відчувати те, що я не сама, і я розуміла, що не маю права їх підводити. Для мене дуже цінно, що Міша мене розумів, як ніхто", — ділиться вона.

Марина Бех-Романчук. Фото: gettyimages.com

Марина належить до спортсменів, які впевнені, що 50% успіху на змаганнях "залежить від твоєї голови".

"Ви в першу чергу маєте подружитися саме з головою, тому що вона впливає абсолютно на все — на віру в себе, на твої рухи, на те, як ти себе будеш почувати, як ти будеш ставитися до цих змагань. І коли я щось собі бурмочу під носа, це я говорю сама собою, зі своєю головою. Тобто я аналізую, в якому я стані, що маю сьогодні робити. Я собі розставляю акценти. Мені це допомагає відволіктись від якогось мандражу і сконцентруватися на тому, на чому мені потрібно", — розповідає Бех-Романчук.

"З часом помітила, що я дуже комфортно себе почуваю, коли я на одинці. І навіть на чемпіонаті світу в Будапешті після довжини всі дні до потрійного стрибка, під час змагань, потім до фіналу я фактично перебувала сама. З тренером я була на стадіоні. З рідними я бачилася також тільки на стадіоні, вони приходили до мене на тренування. Весь інший час я перебувала в готелі сама. Мені хотілося побути наодинці", — додає вона.

Головна наступна ціль української легкоатлетки — Олімпійські ігри в Парижі 2024 року. Вона планує додати у своєму особистому результаті, щоб забезпечити собі високу позицію.

"У мене були три успішні роки, коли я на кожному старті реалізовувала себе. Наприклад, у Токіо я хотіла виступити навіть не на 100 зі 100. Я хотіла на 101. І це, певно, якоюсь мірою була моя помилка. Зараз я до цього всього відношусь по іншому. Я кардинально змінилася, змінила своє ставлення до спорту, до тренувань, до моментів, коли щось не вдається, не виходить і коли ти реагуєш дуже емоційно. Зараз я більш стримана, більш впевнена і більш довіряю тренеру", — пояснила вона.

Марина Бех-Романчук. Фото: gettyimages.com

Марині подобається вести свій Instagram, бо це можливість знайомити людей зі спортом. Проте не завжди вистачає часу на це, важко поєднувати цей напрямок з тренувальним процесом, спортивним графіком.

"В Україні популяризація спорту, на жаль, дуже низька. І через свої досягнення в спорті, через свою соцмережу є можливість познайомити людей зі спортом, з можливістю зрозуміти, які двері взагалі відкриває спорт. Я дуже люблю, щоб була гарна картинка. Я в цьому плані перфекціоністка, люблю, коли все ідеально", — зізнається Бех-Романчук.

Попереду у спортсменки — поїздка на збори до Франції, вони відбудуться в середньогір'ї, на висоті 1900 метрів. Наступний збір — в Португалії.

Медіа-партнери
Прямий ефір