Виставку "Чорнобиль: 35 років пам’яті" можна відвідати онлайн

Авария на ЧАЭС. Фото: archives.gov.ua

Державна архівна служба України створила онлайнвиставку "Чорнобиль: 35 років пам’яті". На експозиції представлені фото із Зони відчуження, свідчення ліквідаторів та інші документи щодо аварії на Чорнобильській АЕС. Про це сьогодні, 22 квітня, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України, інформує "Дом".

"Комплекс документів, пов’язаних з аварією на Чорнобильській АЕС всебічно відбиває причини, перебіг та наслідки найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, яка стала жорстоким випробуванням не лише для України. Тоталітарна радянська система приховувала правду про цю трагедію, документи про неї мали різні грифи секретності", — зазначив голова Укрдержархіву Анатолій Хромов.

За його словами, зараз секретні документи доступні для дослідження та частково опубліковані.

30 жовтня 2017 року українська номінація "Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС" була включена до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО "Пам’ять світу", нагадав він.

"Мета Державної архівної служби України заради пам’яті та майбутніх поколінь донести до світової спільноти правду про Чорнобильську катастрофу, про небезпеку радіації та людський фактор, який відіграв не останню роль в спричинені трагедії та ліквідації її наслідків, створити електронний ресурс, доступний для дослідників в інтернеті", — розповів Хромов.

Відвідати виставку до 35-річчя Чорнобильської катастрофи можна за посиланням.

Нагадаємо, 26 квітня в Україні відзначається річниця Чорнобильської катастрофи. У 2021 році в країні відбудеться низка заходів, присвячених 35-м роковинам цієї трагедії. 

Читайте також: Понад 2,9 тис. постраждалих від катастрофи на ЧАЕС отримають грошову допомогу на Донеччині

Прямий ефір