Встигнути до 1 квітня — все, що потрібно знати ВПО та жителям ОРДЛО про отримання карток "Ощадбанку" (ВІДЕО)

Відділення "Ощадбанку". Фото: kanaldom.tv

"Ощадбанк" нагадує, що на клієнтів, у яких під час карантину закінчився термін дії платіжних карток, чекають у відділеннях банку для отримання нових. Вони вже випущені і прийти за ними можна у зручний час, зареєструвавшись в електронній черзі на сайті банку. Після 1 квітня свої соціальні виплати за картами, термін дії яких минув, отримати стане неможливо, повідомляє "Дом".

Жителька тимчасово окупованого міста Сорокине (до перейменування — Краснодон) Любов Піленко приїхала до Станиці Луганської за пенсією. Жінка поспішала, щоб встигнути назад до закриття контрольного пункту в'їзду-виїзду (КПВВ), і одразу планує свою наступну поїздку у лютому, щоб забрати нову картку з відділення "Ощадбанку". Термін нинішній — минув.

"Приїду, мінятиму картку. Туди 200 грн, назад 200 грн. Якщо не встигаю, треба переночувати там теж десь. За день можна впоратися. Сьогодні впорався, завтра назад можна їхати", — поділилася вона.

"Звичайно, незручно. Це дуже незручно", — сказав житель тимчасово окупованого Луганська Анатолій.

"Треба їхати все одно. Оформляти треба. Ну а як без неї, без цієї пенсії? Хоч якась допомога", — каже жителька тимчасово окупованого Луганська Ніна.

Перетнути лінію дотику, щоб зняти гроші, досі можна лише у Станиці Луганській. КПВВ "Новотроїцьке" на Донеччині працює двічі на тиждень. Люди залишаються заручниками рішень окупаційних так званих "адміністрацій". Одне з яких — можливість пройти КПВВ туди й назад лише раз на місяць.

Тим часом Україна робить все можливе для жителів тимчасово непідконтрольних територій. Так, у Щасті відділення "Ощадбанку" є прямо біля КПВВ. Незабаром таке саме з'явиться у Золотому та Станиці Луганській.

"Контрольний пункт в’їзду-виїзду "Станиця Луганська" — єдиний контрольний пункт в Луганській області, якій здійснює пропуск осіб через лінію розмежування щоденно з 8 години ранку до 16 години вечора. КПВВ "Щастя" та "Золоте" наразі залишаються заблокованими з боку тимчасово окупованої території України", — повідомила прессофіцерка Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко.

Щоб отримати нову картку, необхідно пройти реєстрацію в електронній черзі банку. Надати в цьому допомогу пенсіонерам можуть фахівці гуманітарної місії "Проліска".

"Ми можемо надавати допомогу у транспортуванні через КПВВ на інвалідному візку. Далі ми можемо надавати транспортну підтримку для підвезення таких людей маломобільних до відділення "Ощадбанку" і щоб їх обслуговували без черги, тобто все це організовуємо і ми співпрацюємо з "Ощадбанком"", — розповіла координаторка ГМ "Проліска" у Станиці Луганській Катерина Артемова.

Протягом двох останніх років анкети деяких українців застаріли, кажуть юристи. Щоб уникнути шахрайства, людям потрібно пройти ідентифікацію. Але серед мінусів такого рішення спеціалісти благодійного фонду "Право на захист" зазначають, що проходити лінію дотику літнім людям непросто.

"Звичайно, є як плюси, тому що не буде шахрайства. Мінуси — це те, що люди літні і особи з обмеженими можливостями не зможуть здійснити перетин лінії розмежування та переоформити платіжну картку. Враховуючи цю проблематику і спрямованість державної політики в цифровізації уряду України слід було ввести цифрову ідентифікацію осіб для переоформлення платіжних карток", — каже регіональний юрист Сєвєродонецького офісу БФ "Право на захист" Микита Петриченко.

Щоб встигнути отримати свою картку до 1 квітня, необхідно вже зараз спланувати свій візит до відділення банку, де лежить пенсійна справа, кажуть фахівці. Всі картки вже випущені та чекають на своїх власників.

Якщо пенсіонер із якихось причин не може сам прийти за карткою, він може оформити довіреність на дітей чи онуків у встановленій формі.

""Ощадбанк" як державний банк, установи "Ощадбанку", звичайно приймають до виконання довіренності і інших держав, які відповідають чинному законодавству України, Цивільному кодексу, і які складені відповідно до внутрішніх нормативних документів нашої країни", — повідомила керівниця філії Донецького обласного управління "Ощадбанку" Світлана Івенко.

Після 1 квітня картки, термін дії яких минув, заблокуються. Нові карти чекатимуть на своїх власників, навіть якщо вони прийдуть за ними після 31 березня. Дізнатися своє відділення "Ощадбанку" можна із СМС-розсилки на мобільний телефон, або ж зателефонувавши на "гарячу" лінію фінустанови за номером 0 800 210 800.

Читайте також: Дія прострочених карток переселенців подовжена востаннє — офіційна заява "Ощадбанку" (ВІДЕО)

Нагадаємо, клієнти "Ощадбанку" з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) повинні знати, що від 1 квітня фінустанова перестане обслуговувати платіжні картки, термін дії яких закінчився під час карантину. "Штучне" подовження дії карт — це був тимчасовий захід, необхідний для захисту людей від коронавірусу до моменту запуску вакцинації.

Читайте також: Підсумки 17 січня: Порошенко в суді, російська загроза та в "Ощадбанку" чекають на ВПО (ВІДЕО)

Прямий ефір