"Вони розуміли, що не зможуть мене перемогти справедливо": судді позбавили українську борчиню Грушину-Акобію ліцензії на Олімпіаду

Аліна Грушина-Акобія. Фото: gettyimages.com

Етапами спортивного життя є не лише Олімпіада, а й олімпійські шанси — дуже важливі, бо саме вони народжують надії та формують остаточну мету. У програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім" українська борчиня Аліна Грушина-Акобія поділилась враженнями від ліцензійного турніру в Стамбулі.

За вихід у фінал Аліна Грушина-Акобія боролася з росіянкою. Тут були помилки, була рівна боротьба, але, на жаль, підняли руку суперниці. Українці довелося швидко зібратися, бо наступний день був не менш відповідальний — боротьба за ліцензію тривала. 

"Цей турнір був надважливим для мене і моєї кар'єри. Це розуміла збірна, всі тренери і особисто я. Я була налаштована як психологічно, так і фізично на 100%. Я була впевнена в тому, що зможу. Коли розпочалася боротьба за ліцензію, я просто йшла забирати своє", — поділиась борчиня. 

У вирішальній сутичці Аліна перемогла італійку Аврору Руссо (4:2), однак згодом втратила цю перемогу. Після челенджу від суперників Грушина-Акобія отримала дискваліфікацію — три попередження нібито за те, що хапала суперницю за волосся.

"Почалася сутичка і вже за 30 хвилин мені дали попередження за те, що я ніби хапала суперницю за волосся чи за трико — що б там не було. Я тоді про це не думала і не переживала, що судді проти мене чи ще щось таке. Коли вже було друге попередження, я якраз її виштовхувала за килим. Тобто суддя дав оцінку не мені, а їй. Я повернулась на центр килима, але вже відчула всередині напруження", — розповіла Аліна Грушина-Акобія.

Аліна Грушина-Акобія та Аврора Руссо. Фото: gettyimages.com

Українка була на голову вище за свою суперницю. Недооцінювати суперників не можна, каже Аліна, але вона і не робила цього. Італійці не було що втрачати, вважає українська борчиня. 

"Я думаю, що вони розуміли, що не зможуть мене перемогти справедливою боротьбою. Я взяла ще два бали, продовжувала далі боротися, робила в партері свій прийом, але вона закричала і мене відразу підняли. Я не зрозуміла, чому. Я відстояла хвилину чи сорок секунд, що залишалися. Суддя дав свисток — сутичка закінчилась. Потім вони викинули челендж", — продовжила вона.

Головний тренер жіночої збірної України з боротьби Володимир Євонов дуже хвилювався і був шокований тим, що відбувалося, пригадує Аліна Грушина-Акобія.

"Мені здається, що за свою кар'єру він ще не бачив такого завершення поєдинку. Я потисла руку тренерам і просто пішла. Ці хвилини, коли я йшла з килима, мені здалися вічністю. У мене не було сліз чи паніки. Лише ступор і внутрішній біль. Я йшла, спираючись на стіну, і не розуміла, що це взагалі відбулось", — розповіла борчиня.

Аліна Грушина-Акобія (праворуч) після сутички з італійкою Авророю Руссо (ліворуч). Фото: gettyimages.com

Таким чином, у жіночій боротьбі у ваговій категорії до 57 кг останню путівку на Олімпійські ігри здобула саме Італія. Грушина-Акобія, яка є неодноразовою чемпіонкою Європи та призеркою чемпіонату світу, пропустить Олімпіаду в Парижі.

Причин, чому перемогу в бою віддали італійці, може бути багато, каже Аліна. Можливо, судді хотіли бачити на Олімпійських іграх саме Італію — це була їх остання надія. 

Дуже підтримував Аліну і був на змаганнях президент Асоціації спортивної боротьби Київської області Малхаз Папіашвілі.

"Він також міг повірити, що таке сталося. Не чекаючи день чи два, він одразу почав працювати над вирішенням цієї ситуації. Останній варіант, за якого я можу потрапити на Олімпійські ігри — це якщо Росію до них не допустять або вони самі відмовляться. Якщо навіть судді побачать, що були не праві щодо мого поєдинку, то може бути дискваліфікація лише суддів на деякий термін. Будуть розглядатися протести і ті попередження мені. Але я ще хочу і можу! Я ще не реалізувала себе на всі можливості! Я можу більше", — підсумувала Грушина-Акобія.

Олімпійські ігри відбудуться з 26 липня по 11 серпня 2024 року.

Понад 200 українських атлетів підписали відкритий лист до президента Франції Емманюеля Макрона, пані мера Парижа Анн Ідальго, міністерки спорту Франції Амелі Удеа-Кастері та до голови Оргкомітету Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 Тоні Естанге. Спортсмени просять заблокувати можливість росіянам, які підтримують війну, брати участь в Олімпійських іграх.

Більше новин спорту:

Прямий ефір