22 медалі з Афін: згадуємо досягнення українців на Олімпіаді-2004

Інна Осипенко, Тетяна Семикіна, Ганна Балабанова, Олена Череватова. Фото: gettyimages.com

Літо 2004 року видалося дуже спекотним в Афінах та усіх Греції. Футбольна збірна Еллади виграла чемпіонат Європи, що стало сюрпризом, якщо не шоком, для усього континенту. Жару додали і Олімпійські ігри — спортивного, емоційного та корупційного, оскільки оганізаторів афінського свята критикували за дуже надмірні витрати. Попри все, древнє місто з викликами впоралось. Про негаразди забули, а про наші здобутки згадуються у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

2004-й став для Греції роком справжнього спортивного буму, але приміряти лаврові вінки заходилися й українці. Нашу країну представляло 239 атлетів. За офіційною статистикою, вони здобули 22 нагороди: 8 золотих, 5 срібних, 9 бронзових. Хоч наших спортсменів з медалями тоді було набагато більше. У підсумку, Україна посіла 12 місце.

Продовжила свої "золоті" запливи Яна Клочкова. Плавчиня знову отримала дві золоті медалі на двох комплексних дистанціях: 400-метрівку виграла з результатом 4.34,83, а 200-метрівку — 2.11,14. 

Клочкова відкрила список українських перемог, а продовжила його Олена Костевич у стрільбі з пневматичного пістолета. Вона й досі перебуває серед фаворитів змагань найвищого рівня. 

Важка атлетика подарувала українцям перемогу Наталії Скакун у ваговій категорії до 63 кілограмів. Також тоді вона встановила олімпійський рекорд — 242,5 кг у сумі двоборства.

Справжній фурор на килимі для боротьби влаштувала Ірина Мерлені. У найлегшій вазі (до 48 кг) вона стала не тільки першою українською борчинею із золотом, а й взагалі увійшла в історію як володарка першого олімпійського золота серед жінок у вільній боротьбі. 

Не відставали й чоловіки. Зокрема, у тій же вільній боротьбі звання олімпійського чемпіона здобув Ельбрус Тадеєв. Український борець і триразовий чемпіон світу отримав "золото" у ваговій категорії до 66 кг. Свій омріяний тріумф Тедеєв присвятив одному зі своїх тренерів — Борису Савлохову, який напередодні тієї Олімпіади помер від сердечного приступу.

Відзначилися і гімнасти: Валерій Гончаров подарував Україні "золото" у вправах на брусах, а Юрій Нікітін — у стрибках на батуті.

Срібних нагород було п'ять, дві з яких — у вітрильному спорті. Їх здобув дует чоловіків — Георгій Леончук і Родіон Луката, та тріо жінок — Ганна Калініна, Світлана Матевушева, Руслана Таран. Другі місця також посіли Роман Гонтюк (дзюдо), Олена Красовська (легка атлетика, 100 метрів з бар'єрами) та Ігор Разорьонов (важка атлетика). 

Дев'ять — це кількість бронзових медалей в Афінах:

  • стрільба з лука: Дмитро Грачов, Віктор Рубан, Олександр Сердюк;
  • легка атлетика (400 метрів із бар'єрами): Тетяна Терещук-Антіпова;
  • легка атлетика (стрибки у висоту): Вікторія Стьопіна;
  • Ганна Балабанова, Олена Череватова,
  • веслування на байдарках і каное (байдарка-четвірка, 500 метрів): Інна Осипенко, Тетяна Семикіна;
  • академічне веслування (четвірка): Сергій Білоущенко, Сергій Гринь, Олег Ликов, Леонід Шапошніков;
  • фехтування (шабля): Владислав Третяк;
  • гімнастика (індивідуальна першість): Ганна Безсонова;
  • гандбол: жіноча команда;
  • плавання (100 м батерфляєм): Андрій Сердінов.

Усі українські нагороди з Афін вкотре дозволили говорити про різноманітність нашого спорту та його прогрес на світовій арені.

Більше новин спорту:

Медіа-партнери
Прямий ефір