У всіх багатоповерхівках Вінниці є укриття на випадок надзвичайної ситуації (ВІДЕО)

Временное укрытие в Виннице, оборудованное жителями многоэтажки

Сім років тому у Вінниці було всього 76 об'єктів цивільного захисту, які в народі називають "бомбосховище". Тепер такі є у всіх підвалах багатоповерхівок. Дізнатися про їхнє місцеперебування можна на спеціально створеній інтерактивній карті міста, повідомляє "Дом".

А мешканці дев'ятиповерхівки на 72 квартири по вулиці Чайковського в своєму тимчасовому укритті облаштували навіть кімнату для релаксу. Управдом Валерій Скрипченко домігся від жека ремонту всіх господарських приміщень в будівлі. А після зміг організувати сусідів, щоб допомогли обладнати в підвалі сховище. Щоб було комфортніше, з дощок сколотили меблі, стіни прикрасили картинами і столітньої іконою. На столі є аптечка, а на щитовій докладна інструкція з надання першої медичної допомоги. Також у приміщенні відрегулювали і вентиляцію.

Випробували цю захисну споруду чотири роки тому, коли восени 2017 року сталася пожежа на складі боєприпасів у Калинівці, що за 30 км від Вінниці.

Таких доглянутих підвалів у Вінниці —одиниці. У керівних компаніях нарікають на недбалість самих мешканців. Кажуть, що деякі жителі виносять своє ж сміття у свій підвал. Але, за словами начальника міського комунального підприємства "Керуюча компанія "Київська" Сергія Брацлавського, зараз за цим стежать і забирають все сміття. Також стежать, щоб там були проходи, освітлення.

За словами місцевих жителів, у Вінниці споруди захисту населення розташовані у будівлі міського "Укртелекому" і на Центральному автовокзалі. А ще в підземеллях під головним міським костелом.

"Глибина там 8-12 метрів, цього достатньо. Варто було б налагодити нормальний стан, щоб їх могли використовувати, як бомбосховища. Зокрема, напевно, треба продукти завезти довгогарантійні. І фільтри змінити", — розповів вінничанин Володимир Ходацький.

Краєзнавці кажуть, що підвальні приміщення монастиря при костелі після Другої світової війни переобладнали в укриття, яке було призначене на захист від ядерного вибуху.

На сьогодні не відома точна кількість об'єктів цивільного захисту, їхнє місцеперебування та готовність до приймання громадян. У міському відділі з питань надзвичайних ситуацій кажуть, що це секретна інформація. Водночас будь-який вінничанин може побачити перелік та адреси сховищ на інтерактивній карті в мобільному застосунку. Однак вона показує тільки сховища, організовані в підвальних приміщеннях житлових будинків.

Читайте також: Як зібрати "тривожну валізу" і що робити під час обстрілу (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, в Україні розташовано понад 20 тис. сховищ на випадок екстреної ситуації або бойових дій. Повністю придатні — лише 11% з них. Стан сховищ від небезпеки перевірили журналісти телеканалу "Дом".

Прямий ефір