"Відповідь за Крим" Росія планує 23-24 серпня: імовірність нових атак РФ обговорюємо з військовим експертом Ждановим

Олег Жданов. Скріншот відео: kanaldom.tv

Війська Росії планують масовані обстріли України 23 та 24 серпня — у День державного прапора та День Незалежності відповідно. Ці злочини у Кремлі готують давно. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в ефірі телемарафону FREEДОМ на каналі UA.

Обстріли, за словами експерта, стануть своєрідною "помстою за Крим". Жданов очікує, що масованого ракетного удару російські війська завдадуть із трьох сторін: з території Білорусі та Росії, а також з акваторії Чорного моря. Детальніше про це, а також про ситуацію в окупованому Криму та низку вибухів на півострові — в інтерв'ю з військовим експертом.

— Чи можна розглядати удари по житомирському аеродрому як удари у відповідь за Крим?

 — Ні, дві ракети — це не відповідь. Я думаю, що удар по Житомиру — це проба пера на 23-24 серпня. Вони давно готуються, везуть ракети до Гомельської області Білорусі. І я розумію чудово, що вони не дадуть нам провести свято в нормальних умовах, вони намагатимуться зробити якусь пакість пару разів.

— З’явилася інформація, що самопроголошені ставленики Кремля Володимир Константинов та Сергій Аксьонов нібито залишили півострів. Якщо ця інформація підтвердиться, про що вона може свідчити?

— Я думаю, що це фейк. Чому? Тому що їх нема чого викликати до Росії. Річ у тому, що це маріонетки, які обіймають адміністративні посади у місцевих органах влади. Вони не беруть участь у військових операціях і не впливають на перебіг самих військових дій. Тому навряд чи їх хтось кудись викликав.

Аксьонов навіть не знає, що планують російські військові. Може, він сім’ю вивозить. Річ у тому, що вчора, зверніть увагу, до 6 години міст був закритий. Є інформація, що це Аксьонов, його оточення та інші чиновники робили "зелений коридор" на зустрічній смузі мосту для того, щоб вивозити свої родини.

— А які ще є у Криму стратегічні об’єкти?

— Весь Крим — це взагалі майже військова база. За час окупації Путін навіть примудрився поновити старі радянські об’єкти.

Наприклад, сховище, яке призначалося для ядерних боєприпасів. А так там військова частина на військовій частині стоять, починаючи від мису Чау, де розташований 35-й навчальний центр Чорноморського флоту Російської Федерації, і закінчуючи аеродромом у Саках. Якщо йти узбережжям, то майже через населений пункт стоїть військова частина.

— Чому, на вашу думку, росіяни оголосили, що в Новофедорівці була диверсія, а не черговий "незагашений недопалок"? Тобто вони очікують, що буде вже якась серія вибухів?

— Ні, вони очікують на реакцію на вибухи. Вони проводять постійно закриті соціальні дослідження. Вони стежать за громадською думкою у РФ. Наразі російські туристи, які спішно покинули Крим, роз’їдуться по всій країні та розкажуть, що реально було. Вони розкажуть свої враження. Тож це робиться, щоб не вийшла зустрічна реакція, коли в суспільстві складеться одна думка, а в телевізорі їм говоритимуть, що це недопалки. Окупанти ще не готові зізнатися, що це, припустимо, ракетні удари, тож поки що списують все на диверсію. Але вони дуже стежать за громадською думкою.

— Ми правильно розуміємо, що на День Незалежності Україні варто очікувати на масований удар з території Білорусі?

— На мою думку, триває підготовка. І, найімовірніше, вони зроблять масований удар із максимальною кількістю випущених ракет.

Можливо, ударів буде завдано з трьох точок: Білорусь, Російська Федерація та Чорне море.

— Чи знизилася ймовірність удару по Україні саме білоруською армією?

— Загроза лишилася на тому ж рівні. Хоча, можна сказати, трохи знизилася. Самопроголошений президент Олександр Лукашенко активно дає боєприпаси Російській Федерації. Він знімає зі зберігання техніку, віддає Росії. А перед початком війни ніхто патронів не роздає. Але навчання продовжуються. Одні закінчуються й починаються інші. Тому я думаю, що все-таки ситуація невтручання білоруської армії залишається на тому самому рівні.

— Деякі експерти кажуть, що, можливо, ці удари будуть раніше. Ви припускаєте, що таке може статися так масштабно?

— Ні, я не думаю, що це буде раніше.

У нас є дві дати: День прапора 23 серпня та День Незалежності 24 серпня. Це дві ймовірні дати, в які може бути завдано ракетного удару. Якби Росія хотіла помститися за кримські "хлопки" та завдати ракетного удару, вона б уже це давно зробила.

Якщо вони так не роблять відразу, значить, вони готуються до чогось. Путін дуже любить символізм, дуже любить прив’язуватися до якихось подій та дат. А для нас День Незалежності — це сьогодні найвизначніша подія.

— Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що "заморожування" війни неможливе, але можливе охолодження. Як Ви вважаєте, коли може статися це охолодження? І кому воно на руку буде більше?

— Я не думаю, що осінь нас зупинить. Ми війну прийняли у лютому, тобто практично взимку. У нас є досвід ведення війни, і ми розуміємо, як, за яких умов, можливо, доведеться воювати. Річ у тому, що заморожування конфлікту може настати й найближчим часом. Президент Туреччини Реджеп Ердоган та генсек ООН Антоніу Гутерріш, найімовірніше, умовлятимуть нас на переговорний процес. А умовою переговорів обов’язково буде припинення вогню. Росії це конче необхідно. Вона видихається. А якщо вони зупиняться, то ми можемо піти у контрнаступ.

Тож небезпека нас чатує на кожному кроці. Головне не втратити той курс, який ми взяли на визволення території України у межах 1991 року. Тож погода може створити труднощі, але не завадить.

Читайте також: Нічні вибухи у Криму: Інститут вивчення війни назвав п'ять імовірних причин

Прямий ефір