Успіх після "Х-фактора" і секрет хітів: "Утро Дома" зі співаком Wellboy

Антон Вельбой (Wellboy). Фото: kanaldom.tv

Український співак Wellboy став відомий після шоу "Х-фактор", але справжня популярність до нього прийшла після пісні "Гуси". Кліп на композицію вже переглянули майже 4 млн разів.

Як звичайному хлопцеві з села вдалося стати українською зіркою і в чому секрет написання хітів — розповів Антон Вельбой (Wellboy) в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучі — Костянтин Войтенко та Анна Кузіна.

— Розкажи про свій псевдонім — чому Wellboy?

— Моє прізвище українською мовою — Вельбой. Звідси й пішло.

Дивіться, коли я був в селі, у мене ж було прізвище Вельбой. Але ніхто не розумів, що "well" — це "добре", а boy — "хлопець".

Просто [називали] Велик, Вельчик, Вельбойчанський, Тоха, Тошинський. Приїхав до Києва, і мені кажуть: "Вельбой — це ж Wellboy чи що?". Я кажу: "Ну, так".

— Ти працюєш з продюсером Юрієм Бардашем. Ти називаєш його "дядя Юра". Тобі 21 рік, йому — 38, не така велика різниця. Чому так?

— Це прикол просто. Так, ми з Бардаш дружимо. Я його називаю дядя Юра. Я всіх дядьків називаю дядьками, а всіх тіток називаю тітками. Це так пішло з села. Тому що так, наприклад, ти виходиш кудись гуляти, і бачиш когось, і кажеш: "Хто це поїхав на тракторі?". І пацани відповідають: "Так це дядько Вадим, тракторист".

Коли ти комусь говориш "дядьку Вітю", то все — він твій друг, родич. Ти йому племінник вже. Він сам цього й не підозрює ще, а ти вже племінник. Ось я і кажу "дядько Юрко". А я його племінник, виходить.

— Ви їздили з Юрієм Бардашем презентувати твою пісню до тебе в село. Як твої односельці сприйняли це?

— Чудово. Всіх качало, насправді. 25 червня був реліз пісні, ми ходили по радіо, всі говорили: "З прем’єрою, у тебе реліз, прем’єра". А я відповідаю: "Ні! Реліз і прем’єра були взимку в моєму селі".

Все класно. Прийшли бабусі, подруги моєї мами, жінки. Ми ходили й кликали людей: "Хочете нову пісню послухати?" Нам відповідали: "Так, хочемо". І поки ми йшли до клубу, людей по селу назбирали, які всі мої знайомі. На їхніх очах я виріс. І всі прийшли, ми качали.

Дядько Юрко увімкнув демозаписи. Йому ж скидають різні демки. Вони оцінювали, сиділи, ми спілкувалися. Вони ставили Бардашу питання, і найголовніше питання: "Що там у Києві?" Людей всіх дуже турбує, що ж там у Києві, що там у вас. Класно. Сельчик. Але ми релізнули пісню, качали.

— Пісня "Гуси" дійсно подобається майже всім. Як вийшло, що пісня так чіпляє? Чому вона стала хітом?

— Я не ставлю ніколи ставки, не продумую ніякої системи, стратегії, як має звучати. Ось якось воно написалось в потоці. Ми ж беремо все з космосу і видаємо це. І часто я навіть не розумію, що я пишу. Коли я в моменті, я просто якусь маячню пишу.

У мене є листування з Бардашем, де я йому кожен день скидав демозапис. Я просто кожен день скидав запис, і неважливо, красивий він чи ні. Я поставив собі за мету — щодня скидати демку. Різних треків. Навіть дурню якусь.

— Демозапис — це мелодія?

— Демозапис — це я беру укулеле або інструмент казу, граю на ньому, щось наспівую. Я там скинув дядьку Юркові "Гуси", він зачепився за фразу "наші гуси в вирій відлетіли". А я взагалі не думав про гусей. Я думав зовсім про інші речі. І тут "гуси у вирій відлетіли", і я зрозумів, що це дуже сильна фраза за посилом, і дуже багато від неї можна розвинути.

З цієї фрази "гуси в вирій відлетіли" народився і приспів з Женею Тріпловим. Він придумав приспів. І другий куплет ми разом інтегрували, все докрутили, і вийшла ціла драматургічна картина. Можна кіно знімати.

— До цього ж всі знали, що ти музикант. У тебе ж були треки. Ти комусь показував в селі ці треки?

— Так, звичайно. Я після "Х-фактора" прийшов суперзіркою. Для людей в селі, якщо ти з’являєшся на телебаченні, то це космос якийсь.

Прямий ефір