Український реп на фронті: Олександр Ярмак у проєкті #Муз_Оборона

Олександр Ярмак. Фото: kanaldom.tv

Український реп-виконавець Олександр Ярмак (YARMAK) у 2014 році брав активну участь у Євромайдані, після чого його тексти стали більш переконливими, а музика — потужнішою. З 24 лютого Ярмак воює не тільки на музичному фронті, а ще й у лавах ЗСУ.

Як повномасштабна війна Росії проти України вплинула на життя музиканта — Олександр розповів в проєкті #Муз_Оборона на телеканалі "Дом".

"До війни неможливо підготуватись. Для мене ніч з 23 на 24 лютого почалася з того, що десь опівночі мене розбудила дружина і каже: літаки літають. Я кажу: все нормально, то, скоріш за все, наші літаки патрулюють, все окей. Ну і вже о четвертій ранку вона розбудила, сказала, що почались обстріли", — розповідає Олександр Ярмак.

Він пригадує, що спочатку був шокований тим, що відбувається. Бо до цього музикант зустрічався з військовими і якраз обговорювали, що робити в разі нападу.

"Вони тоді сказали, що ми дуже готові. Нам є чим відповісти. Легкої прогулянки не буде. Але я поставив питання: що робити, якщо буде задіяна авіація і ракети дальньої дії? І вони тоді сказали: ну, тоді буде пізд*ць, вибачте", — діліться Ярмак.

В перший же ж вечір війни Олександр приїхав до військкомату і був вражений, що він був вщент забитий добровольцями.

"І це мене дуже заспокоїло. Я зрозумів, що українці знають, що їм є що захищати", — говорить співак.

Дружину з маленькою донькою Ярмак вивіз через тиждень, 1 березня, бо до цього дня він залишався у військкоматі.

"Родина була вдома і я не зовсім усвідомлював, що відбувалося. Тому що ми живемо по Житомирській трасі й біля нас насправді відбувалася повна жесть. Я відпросився в командира вивезти родину. Я приїхав до них і був шокований, бо вже було не було ні світла, ні зв'язку. Над головою літало абсолютно все, що є. І окрім снарядів точилися авіаційні бої, вертольоти пролітали", — згадує співак.

Ярмак розповів, що до війни багато пісень писав російською через те, щоб донести до росіян правду, розкрити їм очі. Він сподівався, що опозиційні сили здатні вплинути на революційні процеси в Росії. І ось у 2021 році вийшов документальний фільм-розслідування "Палац для Путіна. Історія найбільшого хабаря", який зняв фонд Олексія Навального.

"Відео про палац Путіна буквально за добу у YouTube набрало 50 чи 70 мільйонів переглядів. Це абсолютний рекорд для YouTube-сегменту країн колишнього СНД. Після цього відео у 20-мільйонній Москві на протест вийшло десь 30 чи 50 тисяч людей. І я зрозумів, що це просто втрачена країна. І після цього я майже відразу для себе вирішив — все, не потрібно думати про них, не потрібно будувати якісь містки та щось доводити. Ми пройшли точку неповернення", — наголошує репер.

Потім він побачив у TikTok відео своєї пісні "Моя страна не упадет на колени", яку виконували російські підлітки, але без останньої строчки "Пока в каждом из нас живет душа украинца".

"Я насправді навіть дещо зрадів, бо я розумію, що коли інші прослухають повний варіант пісні, то зрозуміють, що то зовсім не про ординців, а про вільний і незалежний народ. Вони монетизують цю пісню, а я ці гроші відправляю на ЗСУ", — розповідає Ярмак.

Зараз Олександр готується до переведення в підрозділ, який вирушить на схід. Розповідає, що вже пройшов бойове злагодження, навички піхоти.

"Я гранатометник у своєму підрозділі. Намагаюсь зараз навчитись максимально, щоб хлопцям бути корисним і підмінити їх. Поки я, наприклад, маю можливість побачитися з сім'єю, з дитиною погуляти, інші батьки такої можливості не мають. А має бути все справедливо. І вони теж мають отримати таку можливість", — зазначає військовослужбовець Ярмак.

У цей період він також знаходив час, щоб їздити з виступами на передову фронту.

"Для мене це важливо, тому що в їхніх очах ми бачимо насправді величезну втому. І от ми намагаємось своєю енергією трішки їх підзарядити. На півдні та на сході. Ми нещодавно почали туди їздити, саме на передок. Тому що хочеться підтримати тих хлопців, які зараз проживають все те пекло там", — пояснив співак.

У виступах на передовій Ярмак завжди виконує свій хіт "Дике поле", присвячений українським воїнам. Композиція вийшла на початку травня та швидко зібрала мільйони переглядів на YouTube та сотні тисяч гривень для ЗСУ.

"Завдання пісні було привернути максимум уваги до ситуації з хлопцями на "Азовсталі" і зробити пісню в стилі вікінгів, бойову пісню. Тому що починаючи з повномасштабного вторгнення, було дуже багато різних композицій, але майже не було бойових пісень. Я знаю, що хлопці чекали, і дуже багато хто зараз якраз на "нулі" слухає цю пісню", — каже Олександр Ярмак.

"Попри складні й криваві часи, які ми зараз проживаємо, на нашу долю і на наш вік випала можливість закінчити цю багатовічну, страждальну війну проти московської орди. Сьогодні Україна єдина як ніколи та дуже потужна. Далі нас чекає дійсно світле, вільне, сучасне майбутнє", — вірить співак.

Читайте також:

Прямий ефір