Українські пілоти вчаться керувати F-16 — допомога від Данії

Навчання українських пілотів на F-16. Скриншот: kanaldim.tv

Уряд Данії оголосив про новий пакет військової допомоги Україні загальною вартістю 337 мільйонів доларів. Крім цього, зараз Збройні сили Данії тренують українських пілотів на F-16. Інтенсивні тренінги відбуваються в умовах підвищеної секретності. Офіційно навчання стартувало в липні 2023 року. Усі подробиці, які відомі на цей час, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Українські пілоти вчаться керувати винищувачами F-16 на військовій базі в Данії. Інтенсивні тренінги проходять в умовах підвищеної секретності, і, відповідно, доступ представників ЗМІ до авіабази обмежений. Тож ексклюзивні кадри українських військових, які поширило командування сил оборони Данії та президент України Володимир Зеленський викликали неабиякий інтерес у всьому світі. Серед тих, хто навчається керувати винищувачами, пілот Повітряних сил ЗСУ з позивним "Мунфіш". У червні дві тисячі двадцять другого року він був командиром ескадрильї українських Міг-29. Зустрічався з американськими конгресменами й лобіював надання Україні F-16. До практичних занять на данській авіабазі, льотчик опановував теорію у Великій Британії та США.

"Тривалість нашого навчання в Данії дуже коротка у порівнянні з тренінгами в будь-якій іншій країні, яка готує своїх пілотів керувати F-16 у мирний час. Аби освоїти цей літак, необхідно дійсно багато часу. На мою думку, найбільшим стимулом для нас тут є мотивація якнайшвидше повернутися додому та продовжити боронити Україну", — повідомив військовий льотчик "Мунфіш".

Офіційно тренінги наших пілотів на F-16 стартували у липні 2023 року, коли широка коаліція західних країн погодилася навчати українців керувати винищувачами. На авіабазу в Данії вісім українських пілотів та 65 технічних фахівців прибули наприкінці літа 2023 року. До початку тренувань вся українська група пройшла ретельну перевірку здоров'я та складала екзамен на знання англійської мови. Адже від рівня володіння іноземною буде залежати термін навчальної програми.

"На початку нам здавалося, що цю систему не реально інтегрувати в Україні. Зараз я розумію, що це дуже спрощує роботу, економить час. Це дійсно варте того, щоб ми просувалися вперед. Якщо ми хочемо розвиватися, як країна, як структура Повітряних сил, ми повинні черпати цей досвід в різних країнах, які вже давним-давно переступили цей етап", — резюмував технік Ігор.

За оцінками європейських урядовців, перші винищувачі F-16 з'являться в небі України орієнтовно в червні 2024 року. Українська влада розраховує, що до вересня цього року навчання на винищувачах у країнах ЄС та США пройдуть щонайменше 12 пілотів.

Також цікаво: 2,3 млн грн на розмінування — таку суму вдалося зібрати під час нацвідбору на Євробачення-2024

Медіа-партнери
Прямий ефір