Українська художниця створює містичні східні мандали

Мандала. Скриншот: kanaldim.tv

Художниця Юлія Коваль займається створенням мандал вже понад 8 років. Про свою творчість майстриня розповідала у соцмережах. Згодом почала виготовляти мандали на замовлення та проводити майстер-класи. Нещодавно майстриня створила нову серію тарілок, яка стала символом незламності українського народу. Про це йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Ідеальне поєднання різних ліній та точок. Усе це разом створює неповторний малюнок. Це мандала — духовний символ. У буддизмі вона асоціюється з моделлю Всесвіту, картою космосу чи вираженням всього найкращого.

Юлія Коваль — художниця за професією. Довго жила в Ялті, проте у 2014 році з сім'єю покинула окупований росіянами півострів та переїхала спочатку до Тернополя, потім до Києва. Мандалами захопилася, коли народився старший син.

Майстриня вела сторінку в соцмережах, викладала там свої роботи та процес розпису. Згодом стала працювати на замовлення, а ще проводила майстер-класи і навчала техніки точкового розпису всіх охочих.

Майстриня може зобразити мандалу на чому завгодно: на картинах, на танцях, годинниках. Проте чи не найбільше її робіт саме на керамічних тарілках.

"У мене звичайна кераміка, може бути глазурована, може бути чиста. Якщо хтось хоче просто спробувати, то я пропоную звичайні тарілки. Я розписую декоративні тарілки. Вони не придатні для того, щоб вживати з них їжу, тому що вони не піддаються обпалюванню, а лише покриваються декількома шарами лаку. Зняти малюнок з них дуже важко", — пояснила Юлія Коваль.

Лінії та точки на мандали наносять не просто так. Разом вони створюють певні символи. Вважається, що розписувати мандали потрібно з чистими помислами та відкритою душею.

Торік саме перед 24 лютого жінка організувала свою першу виставку робіт. Проте повномасштабне вторгнення зруйнувало мрії та плани. Юлії з сім'єю в той час була у Тернополі. Поїхали на кілька днів відвідати батьків, а залишилися на пів року.

У перші місяці повномасштабного вторгнення було дуже важко, пригадує жінка. Ні пензля, ні фарби майстриня в руки не брала. Вона навіть не могла дивитися на свої роботи. Згодом Юлія купила полотно і почала малювати... мандалу.

Після цього жінка почала проводити майстер-класи з точкового розпису в Тернополі. Усі отримані гроші віддавала на потреби ЗСУ. Влітку Юля із сім'єю повернулися до Києва і вже там продовжила свою роботу. Нещодавно майстриня створила нову серію тарілок, присвячених Україні.

Читайте також:

Прямий ефір