Україна боротиметься, доки не поверне всі свої території, — Зеленський у Давосі (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Україна виборює свою незалежність уже десятиліття, а то й сторіччя. І нинішня війна — це війна за незалежність об'єднаної України. Про це сьогодні, 25 травня, президент України Володимир Зеленський заявив на Українському сніданку у межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі, беручи участь у форматі відеозв'язку, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

На думку президента, війна може закінчитися завдяки бажанню західних країн надавати Україні необхідну оборонну та фінансову підтримку у її боротьбі та можливості російської влади тверезо оцінити ситуацію.

Зеленський висловив переконання, що після гарячої, кривавої фази цієї війни розпочнеться дипломатичний процес, але коли це відбудеться — залежить і від позиції Росії. Глава держави наголосив, що чинний лідер РФ Володимир Путін до кінця не усвідомлює реальної картини подій в Україні та світі. І тільки тоді, коли він осягне масштаби лиха, яке спричинила війна, з'являться підстави для проведення дипломатичних перемовин.

"Після військової частини у будь-якому разі буде мирний процес і буде стіл перемовин. Питання — з ким Україна домовлятиметься, з яким президентом Росії. І це також залежить від бажання чинного президента Росії. Є одна людина — президент Російської Федерації. Коли він буде готовий усвідомити реальність і зрозуміє, що гине багато невинних людей, тоді він точно усвідомить, що треба говорити й закінчувати цю війну, розпочату Російською Федерацією, ніким іншим", — пояснив він.

Водночас із кожним новим днем війни, із кожним новим воєнним злочином російських солдатів бажання до перемовин в українського суспільства зменшуватиметься, зауважив Зеленський.

"Коли Україна говорить, що вона буде боротися, допоки не поверне всі свої території, це означає тільки одне: Україна буде боротися, поки не поверне всі свої території. Це і є про незалежність та про суверенітет", — заявив він.

Водночас глава держави акцентував на тому, що гаряча фаза війни, яка триває нині, може перейти в перемовини, якщо Росія продемонструє своє прагнення до дипломатичного врегулювання.

"У цю стадію ми можемо перейти, коли зрозуміємо, що сторона РФ як мінімум показує бажання перейти від кривавої війни до дипломатії", — сказав Зеленський.

За словами президента України, таким кроком могло б стати відведення російських військ до рубежів, які існували до 24 лютого 2022 року. Але наразі він не бачить з боку РФ зацікавленості в перемовинах. Нині російська сторона просто затягує час, як це відбувалося протягом восьми років у межах Мінського процесу.

"Тому ми проти будь-яких штучних договорів, без реальних підтверджень із колом країн-партнерів, які готові підтримувати й бути гарантами безпеки для України. Без серйозних, потужних партнерів немає про що говорити", — сказав він.

На переконання Зеленського, об’єднання українського суспільства дало змогу Україні протистояти вторгненню "другої армії світу".

Глава держави наголосив, що як Україні, так і країнам Заходу сьогодні необхідна впевненість у собі та об’єднання, зокрема в питаннях постачання зброї Українській державі та запровадження санкцій щодо РФ.

"Впевненість у собі, у тому, що Захід у рази більший і міцніший за російську армію. І позиція набагато справедливіша. І вони повинні знати, що Україна є частиною їхнього світу. Тоді вони об’єднуються не просто з Україною, а навколо такої самої держави, яка є рівноправною з ними", — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Наше завдання — щоб світ не втомлювався від війни та підтримував Україну, — Зеленський у Давосі

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський 23 травня у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму в Давосі заявив, що світовій спільноті потрібно створити глобальну структуру, яка зможе протягом 24 годин дати достатню підтримку будь-якій країні, яка зазнала воєнного нападу, стихійного лиха або пандемії.

Читайте також: "Україна вбиватиме дракона": головні меседжі Давоса прокоментувала Кравчук (ВІДЕО)

Прямий ефір