Україна може йти до НАТО вже не лише за захистом, але й пропонувати допомогу, — військовий експерт
Інтеграція України до НАТО зараз передбачає не лише звернення за підтримкою, але й пропозицію допомоги самому Альянсу. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив військовий експерт, директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко.
"Українська армія зараз — одна з найсильніших у Європі, і одна з найбільших навіть за чисельністю особового складу. Багато країн НАТО певною мірою розслабилися та економлять на озброєнні. Навіщо, якщо є США, є велика НАТОвська "парасолька"? З наших сусідів об'єктивні лише Збройні сили Польщі, вони за чисельністю становлять приблизно 150-160 тис. осіб особового складу, українська армія — 250 тис. А сили інших країн — набагато менші", — наголосив експерт.
Українська армія з її бойовим досвідом, чисельністю, оснащеністю на цей момент — це вже серйозна сила, яку не можна не враховувати. І спільні військові українські навчання з країнами НАТО це доводять.
"І ось коли ми лише починали свою співпрацю з НАТО, то ми на НАТОвців все-таки дивилися знизу вгору в плані досвіду, розуміння систем управління. Там було настільки все круто, і ось не так, як у нас. А зараз, коли ми зустрічаємося з нашими партнерами з НАТО, коли ми проводимо спільні навчання, ми вже рівні там. Крім того, багато офіцерів із США, Литви, тієї самої Німеччини з великим інтересом вже до наших підходів ставляться, вивчають наш досвід, наші методики", — продовжив Кочевенко.
На цю мить немає моделі, кращої за модель НАТО, для гарантування безпеки саме демократичної держави. І сам шлях до НАТО покращує обороноздатність України, а також підсилює позицію Києва підтримкою міжнародних партнерів.
"І ми вже до НАТО можемо йти не лише за захистом, але й пропонуючи свою допомогу, пропонуючи свій щит... І, звичайно, це викликає в Москві істерики, особливо коли це йде в комплекті з нашими грузинськими партнерами. А Збройні сили Грузії — це 40 тис. професійних, добре підготовлених кваліфікованих військових, при тому що населення Грузії — всього 4 млн осіб. А це для Кавказу являє дуже істотну силу. І всі разом ми вже така сила, з якою агресору доведеться рахуватися", — деталізував експерт.
Така консолідація серйозно непокоїть Кремль.
"І Україна, й Грузія у НАТО — це страшний сон Росії. Не тому, що це створює якусь військову загрозу. Адже Естонія багато років є членом НАТО. Скільки від кордону Естонії до Санкт-Петербурга? Там підльоту, напевно, не на хвилини, а на секунди. Але там усе нормально. А тут ми просто жорстко відповідатимемо", — резюмував Кочевенко.
Повна версія інтерв’ю: Російська "газова пропаганда", шлях України до НАТО та мир на Донбасі: інтерв'ю з військовим експертом Юрієм Кочевенком
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Польському інституту міжнародних справ сказав, що допомога США у реформуванні сектору безпеки та оборони України наближає країну до членства в НАТО.
Читайте також: Україна перебуває на вістрі оборони проти РФ, — експерт