Україна та США працюють над пакетом стримування РФ від агресії, — Кулеба (ВІДЕО)

Переговори у Стокгольмі. Фото: Тwitter/Дмитро Кулеба

Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сьогодні, 2 грудня, провели перемовини у Стокгольмі. Зокрема, сторони обговорили агресивну поведінку Росії та шляхи підтримки України, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Зустріч відбулася на полях зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Ентоні Блінкен запевнив у незмінній підтримці територіальної цілісності та незалежності України Сполученими Штатами.

"Я тільки прибув після зустрічі НАТО (в Ризі — ред.) і можу сказати, що цієї самої думки дотримуються не тільки США, а й країни-члени Північноатлантичного альянсу. Ми серйозно стурбовані агресивними діями Росії вкотре, тому я радий, що у нас є можливість обговорити подальші кроки у цьому напрямі, а також інші питання щодо нашої співпраці", — сказав держсекретар США.

Своєю чергою, глава українського зовнішньополітичного відомства зазначив, що Росія провокує Україну і військово, і дипломатично.

 "У нас немає намірів їх провокувати. Ми прагнемо мирного врегулювання конфлікту", — акцентував Кулеба.

Він також повідомив, що Україна та США займуться розробкою комплексного пакета стримування Росії від подальших агресивних дій. Ідеться, зокрема, і про жорсткі економічні санкції.

"Ми підтвердили важливість міцного стратегічного партнерства України та США", — резюмував Кулеба.

Нагадаємо, у столиці Швеції 1 грудня розпочалася щорічна зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ. У ній беруть участь делегації 57 держав. Швеція приймає нинішню зустріч міністрів закордонних справ, оскільки наразі головує в ОБСЄ.

Прямий ефір