У Києво-Печерській лаврі показали писанку проєкту PYSANKY.REBORN

Писанка проєкту PYSANKY.REBORN. Фото: mcip.gov.ua

Писанку, натхненну розписами Трапезної церкви Прпп. Антонія та Феодосія Печерських, створили в рамках проєкту PYSANKY.REBORN Анастасії Авериної. Її створила художниця Олена Хом’якова, яка працює в Лаврські художні майстерні ім. І. Їжакевича, інформує "Дім" з посиланням на повідомлення МКІП.

Виставка триватиме до 1 червня, аби всі охочі встигли побачити унікальні витвори українського писанкарства, які вдалося врятувати від ворожих обстрілів Добропарку на Київщині.

"Для створення розпису я надихалась живописом Трапезної церкви Преподобних Антонія та Феодосія Печерських. Ідея полягає в тому, щоби відкрити для відвідувачів Заповідника унікальність розписів храму та показати їх в іншому середовищі. "Винести" їхню частинку з храму", — розповіла мисткиня.

Всеукраїнський фестиваль Писанки в Києві започаткований у 2016 році. Його мета – підтримка та популяризація українських народних традицій, розвиток народного мистецтва, вивчення культури та історії українського народу.

"Ми дуже щасливі, що молоді художники долучаються до подібних проєктів, переосмислюють нашу культурну спадщину та плекають давні українські традиції. Ми завжди відкриті до співпраці з митцями, які надихаються Лаврою та прагнуть давати нове життя й наділяти новими сенсами памʼятки нашої національної святині", — наголосив гендиректор Заповідника Максим Остапенко.

Розписи Трапезної церкви Преподобних Антонія та Феодосія Печерських — це унікальний мистецький витвір кінця XIX століття. Над ним працювало багато митців. Був серед них й Іван Їжакевич — живописець, іконописець, графік. Зараз його ім’ям названі художні майстерні, які знаходяться в історичній будівлі поруч з Трапезною церквою на території Верхньої Лаври.

Читайте також: Чим здивують організатори фестивалю PYSANKY.REBORN у Лаврі — подробиці 

Медіа-партнери
Прямий ефір